A hamis ruházati termékek vagy lábbelik esetében előfordulhat, hogy olyan vegyi anyagok kerülnek az emberi szervezettel kapcsolatba.

Egy férfi éveken át állított ki hamis bélyegzővel sportorvosi igazolásokat, melyeket különböző összegekért árult sportolóknak és sportegyesületeknek - közölte Fővárosi Főügyészség.
A Fővárosi Főügyészség közleményében olvasható, hogy egy 53 éves férfi 2015 és 2019 között sportorvosi asszisztensnek adta ki magát, majd amatőr jégkorongozóktól, megbízottjaiktól, sportegyesületek vezetőitől és alkalmazottjaitól elkérte a lejáró sportorvosi engedélyeket, amelyeket meghosszabbítva, a versenyzésre jogosító pecséttel ellátva adott vissza, mindezért persze pénzt kért. A csalásokhoz egy hamis bélyegzőkészletet használt, amely egy sportorvos és egy sportorvosi intézmény adatait és a ,,VERSENYEZHET” engedélyt tartalmazó, hamis bélyegzőkből állt.
A férfi az engedélyeket és az ügyintézésért elkért 3-6 ezer forintot többnyire vendéglátóhelyeken, de volt, hogy egy bevásárlóközpont parkolójában vette át, majd az okmányokat pár nap múlva lebélyegezve visszaadta.
A csaló alapos volt, hiszen az egyik egyesülethez egy eddig a hatóság számára beazonosítatlan társával rendszeresen látogatott, ahol kötelező sportorvosi vizsgálatokat színleltek. Ilyenkor a férfi társa játszotta el az orvos szerepét, mindezt fehér színű orvosi köpenyben és táskával, orvosi eszközökkel felvértezve. Szinte mindent úgy csinált, mint az igazi sportorvosi vizsgálatokon sztetoszkópos-, vérnyomás-, látás-, illetőleg EKG vizsgálatot is színlelt és sportorvosi kérdőíveket is kitöltöttek. A csalássorozattal több mint egymillió forintra tett szert.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomozói 2019 novemberében azonosították és gyanúsítottként hallgatták ki az 53 éves férfit, tőle több mint egymillió forintot lefoglaltak. A Budapesti XI. és XXII. Kerületi Ügyészség a férfit kuruzslás bűntettével, 160 rendbeli közokirat-hamisítás bűntettével és 49 rendbeli csalás vétségével vádolja.

Két betegség is durván kilőhet a következő 5 évben: ezekben már eddig is a világelsők között voltunk
A szakértők hangsúlyozzák, hogy a serdülők egészségének javulása jelentősen elmarad a kisgyermekek egészségében és fejlődésében elért eredményektől.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.


