Az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan 2025. június 5-én (csütörtök) 00.00 órától 2025. június 8. (vasárnap) 24.00 óráig másodfokú hőségriasztást ad ki.

Müller Cecília a negyedik hullámról: a megbetegedések 90 százalékát már a delta variáns okozza
A negyedik hullám küszöbén vagyunk, augusztus második hete óta emelkednek a fertőzésszámok Magyarországon - mondta a tisztifőorvos. Müller Cecília szerint sokan az álhírek miatt nem veszik fel a koronavírus elleni védőoltást.
Úgy látjuk, hogy a negyedik hullám küszöbén vagyunk. Európában emelkednek a járványügyi számok, Magyarországon is enyhén, de már augusztus második hetétől emelkedik a fertőzöttek száma - mondta Müller Cecília a TV2 Mokka című műsorában.
A tisztifőorvos kiemelte, hogy mindenhol a koronavírus delta variánsa okozza az emelkedést,
Magyarországon is az esetek több mint 90 százalékában ez a felelős a betegségért.
A tisztifőorvos kifejtette, hogy a delta variáns sokkal fertőzőbb, mint az eddigiek voltak.
A delta variánssal fertőzöttek sokkal több vírust ürítenek, így az oltás mellett nagyon fontos a higiénés szabályok betartása
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- részletezte. Hozzátette, szerinte az álhírek miatt sokan nem mernek oltakozni, de az oltóanyagok biztonságosak és hatékonyak, a vészhelyzeti gyors engedélyezés nem ennek ellenkezőjét jelenti. Szerinte növelni kell a bizalmat és a szakemberekre kell hallgatni.
Címlapkép: Balázs Attila, MTI/MTVA

Hatalmas bajban vannak a magyar gyerekek: erről a szülők is alig tudnak, pedig gyorsan lépni kellene
Folyamatosan emelkedik az önsértő gyerekek száma hazánkban is. Egyre fiatalabban, nem ritkán már kiskamasz korban okoznak rendszeresen és szándékosan fájdalmat maguknak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


