Az Egyesült Államok által nyújtott támogatások csökkentése jelentősen visszavetette a HIV-tesztelések számát Dél-Afrikában,
A karácsonyi utazgatás, rokonlátogatás, vendéglátás után már csak az van hátra, hogy kivárjuk: érjen végre véget 2020. Most viszont, hogy a szociális távolságtartást nem lehetett tartani az ünnepek alatt, nagyobb igény lehet a magán PCR-tesztekhez, ha biztosra menne valaki, hogy nem kapta el és adja tovább a koronavírust. Bár a tesztek árát még szeptemberben hatóságilag szabályozták, a díjszabás eltérhet az egyéb járulékos költségek miatt. A Pénzcentrum összegyűjtötte, hol és mennyiért végeznek PCR-tesztet magánklinikákon.
Szeptember 21-től van érvényben a 19 500 forintos hatósági ár a koronavírusfertőzést orr- és garatválladék alapján kimutató PCR-tesztekre. Ahogy korábban beszámoltunk róla, az egységár bevezetésére különféleképpen reagáltak a magánszolgáltatók: egyes helyeken például felfüggesztették a szűrések elvégzését, máshol megpróbálták különböző felárakkal kijátszani a szabályozást. Azóta pedig a kereslet is átalakult, és a szolgáltatók kiigazították a díjszabásukat.
Szeptember óta egyre több helyszínen indult újra a PCR-tesztek elvégzése, ahol akkor a hatósági ár miatt felfüggesztették a szűréseket. Ennek hátterében sok esetben az állt, hogy sok magánklinika csak a mintavételt végezte el, a kiértékeléssel egy labort bízott meg. A szállítási és laboratóriumi költségek és a maximum 19500 forintos kiszabható ár mellett pedig nem volt gazdaságos tovább végezni a PCR-tesztelést.
A balatonfüredi Tagore Medical Center például a hatósági ár bevezetése előtt végzett tesztelést, utána viszont felfüggesztették a szűrést arra hivatkozva, "hogy a biztonságos mintavétel, szállítás és megbízható laboratóriumi kiértékelés díja magasabb mint a megállapított hatósági ár". Mostanra azonban ismét elindult a tesztelés hatósági áron, csak a kiszállásért számítanak fel plusz díjat.
A listán számos helyszín van, ahol korábban a hatósági ár bevezetésekor felfüggesztették a tesztelést, vagy például csak olyan csomagban volt hozzáférhető a PCR-teszt, amelynek ára 30-40 ezer forint is lehetett. Mostanra konszlidálódott a helyzet, bár még mindig találunk olyan helyszíneket, ahol magánszemélyek számára nem, csak cégek, szervezetek (nagyobb létszám) tesztelése esetén elérhető a PCR-szűrés. Más helyeken megmaradt a kombinációs lehetőség, de csomagon kívül is elérhetővé vált a PCR-teszt.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Viszont sok klinika esetében, ahol korábban találtunk a honlapon arra vonatkozó információt, hogy végeznek-e PCR-tesztet, és mennyibe kerül, minden további magyarázat nélkül - mint ahogy sok magánszolgáltató megtette ezt szeptemberben - eltűnt a szűrés lehetősége a honlapról. Összességében viszont azt mondhatjuk: számos lehetőség adódik egységes áron - nem számítva a "kötelező" felárakat - hogy akinek szüksége van, tesztet végeztessen.
Aki teszteltetné magát januárban, vagy esetleg még az idén, mindenképp egyeztessen előbb telefonon, foglaljon előre időpontot, illetve számoljon a minta kiértékelésének idejével: a klinikákon felszámíthatnak sürgősségi, vagy hétvégi leletkiállítási felárakat a normál vizsgálati áron túl.

Kimutatták tudósok: szoros összefüggés van a globális felmelegedés és a terhességi kockázatok között
A szélsőséges hőhullámokkal járó éghajlatváltozás világszerte növeli a terhességi kockázatokat.

Donald Trump csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az USA-ban: mindenhol máshol áremelésre számít
Donald Trump rendelettel csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az Egyesült Államokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


