33 °C Budapest

Orbán Viktor: éjféltől életbe lép a különleges jogrend, ismét jön a kijárási korlátozás

2020. november 3. 19:09

Ahogy azt a délelőtti Operatív törzs sajtótájékoztatóján elmondták, Orbán Viktor újabb, az utóbbi hónapokban tapasztaltaknál súlyosabb korlátozásokat jelentett be. Így pédául éjszakai kijárási korlátozás lép életbe 00:00 és 05:00 között, a szórakozóhelyeket bezárják.

A magyar korházak december közepére elérik a teltséget, ha minden így folytatódik, ahogy most áll a nemzetközi helyzet, az idősek és krónikus betegek komoly veszéllyel néznek szembe

- mondta el Orbán Viktor, aki rendkívüli tájékoztatóján ennek fényében újabb korlátozásokat jelentett be,

éjféltől újra életbe lép a különleges jogrend, illetve éjszakai kijárási korlátozás lesz, 00:00 és 05:00 között nem lehet majd az utcákon lenni, éjfélig mindenkinek haza kell érnie.

Ezen felül a következő korlátozások jönnek:

  • sportrendezvényeken, mozikban, színházakban csak minden 3. széken lehet ülni, és a maszk használata kivétel nélkül kötelező, azokat a helyeket azonnal bezárhatják a hatóságok, ahol nem tartják be a szabályokat,
  • ingyenes lesz újra a parkolás, 
  • közlekedési járatsűrítés lesz érvényben reggel és a déli csúcsforgalomban,
  • a szórakozóhelyeket teljesen be kell zárni,
  • az orvosok bérét megemelik.

Orbán Viktor beszélt a COVID-vakcinákról is, a kormányfő azt mondta addig kell kitartani, amíg meg nem érkezik az új koronavírus elleni védőoltás.

"Ez látótávolságon belül van, az ország tárgyal az EU-val, Oroszországgal, Kínával és Izraellel is" - mondta el rendkívüli bejelentésében Orbá Viktor.

(Címlapkép forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook oldala)
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 5. csütörtök
Fatime
23. hét
EZT OLVASTAD MÁR?