Egy új kutatás szerint a melatonin hosszú távú szedése összefüggésbe hozható a szívelégtelenség magasabb kockázatával.
A Zolgensma génterápia egyetlen infúziós kezeléssel kijavítja a betegséget okozó génhibát. Az ára 1,8 millió euró, vagyis bő 600 millió forint.
Ausztriában a jövőben ingyen kapják az SMA betegségben szenvedő gyerekek a világ legdrágább gyógyszereként elhíresült, tavaly piacra került Zolgensma nevű szert - írja a Telex. A ritka gerincizom-sorvadásos betegség átlagosan tízezer csecsemőből egyet érint, és súlyos mozgáskorlátozottsággal, illetve gyakran halállal jár.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Óvakodj ezeknek a halaknak a fogyasztásától: súlyos mérgezést okozhatnak, sokkoló dolgot mutattak ki
Érdemes nagyon átgondolni, milyen halat vásárolunk, ugyanis egyes fajtákban nem elhanyagolható higanyszintet mutattak ki.
FRISS HÍREK
Több friss hír
20:28
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2025. november 5. 21:30

Pénzcentrum | 2025. november 5. 18:57

Agrárszektor | 2025. november 5. 20:31





