Egy feltehetően ebolás fertőzöttet találtak Csehországban.
A 16 évesnél idősebb magyarok 26,9 százaléka él együtt olyan tartós betegséggel, amely valamekkora mértékben akadályozza őt mindennapos feladatainak ellátásában. Meglepő, hogy a nők súlyosabban érintettek, mint a férfiak, ám ez nem csak Magyarországon van így, az EU-ban nincs olyan ország, ahol fordítva lenne.
A magyar férfiak 22,8 százaléka és a nők 30,4 százaléka él együtt olyan tartós betegséggel, amely valamekkora mértékben akadályozza mindennapos teendőinek elvégzésében - olvasható ki az Eurostat 2016-os adataiból.
Ezzel az értékkel az EU középmezőnyében helyezkedünk el, ám érdemes óvatosan érttelmezni az adatokat. Sok tényező miatt változhat ugyanis személyről-személyre és országról-országra is ez az érték. Függhet például attól, hogy mit tekint valaki akadályoztatásnak, illetve, miről érzi úgy, hogy mindennapos feladatának számít. Ezeket pedig sokszor a személyiségjegyeken túl, a helyi kultúra is befolyásolja. Mindenesetre érdekes összehasonlítani az EU-tagállamok helyzetét, hisz jelentősen meghatározhatja egy személy közérzetét az, hogy alkalmasnak látja-e magát arra, hogy mindennapi teendőit elvégezze.
Az EU-ban Lettországban, Ausztriában és Portugáliában a legrosszabb a helyzet, ahol sorrendben 37,4, 34,2 és 33 százalék volt a fent részletezett mutató. A legkevésbé érintett országok pedig Svédország (12,6%), Málta (12,2%) és Ciprus (15,7%). A legnagyobb különbséget férfiak és nők között Romániában figyelték meg (10,2 százalékpont), a legkisebbet pedig Írországban (0,2 százalékpont). Az EU-s átlag a különbség tekintetében 4,6 százalékpont, Magyarországon figyelték meg a hetedik legnagyobb különbséget (7,6 százalékpont).
Mutatjuk a részletes adatokat:

Kimutatták tudósok: szoros összefüggés van a globális felmelegedés és a terhességi kockázatok között
A szélsőséges hőhullámokkal járó éghajlatváltozás világszerte növeli a terhességi kockázatokat.

Donald Trump csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az USA-ban: mindenhol máshol áremelésre számít
Donald Trump rendelettel csökkenti a vényköteles gyógyszerek árát az Egyesült Államokban.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


