Az ételmérgezés gyakori probléma, ami akkor alakul ki, ha valaki szennyezett élelmiszert vagy italt fogyaszt. Mik a tünetek? Hogyan kezeljük? Lássuk, mit tehetünk, otthon, házilag.
Kanál nélküli leves, műtét előtt katétervásároltatás, penészes tüdőgondozó és hiány a drágább gyógyszerekből - csak néhány tünet az egészségügy mai állapotáról, és van ennél cifrább is a hvg.hu reggeli cikkében.
A hvg.hu-n gyűjtésbe szedték az elmúlt hetek egészségügyi botrányait, az omladozó falaktól kezdve, a beteg ujjait kanálhelyettesítőnek ajánló ápolón keresztül, egészen a felnyitott melkassal kórházak között szállított gyerekekig.
A cikk emellett bővíti is a szégyenlistát. Az ÁNTSZ visszautasítja egy közösségi média csoport állítását, miszerint hazánkban többen halnak meg kórházi fertőzésekben, mint autóbalesetben, mindemellett viszont az adatok nem nyilvánosak.
További probléma, hogy a rákgyanús betegek hiába mehetnek soron kívül CT- vagy MR-vizsgálatra, a betegséget megállapító lelettel már nem kapnak soronkívüliséget, így ha nincsenek táppénzen, akkor ugyanúgy ki kell várniuk, hogy szakorvoshoz kerüljenek, mint egy enyhébb kórképpel rendelkező betegnek.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
30 éve együtt – az INTERSPAR múltja, jelene és jövője (x)
A SPAR Magyarország nem csupán egy új üzlettípust hozott be az országba, hanem egy modern, kényelmes és családbarát vásárlási élményt is, amely azóta is milliók mindennapjainak része.
Portfolio Gen Z Fest 2025


