Újra Dáridózna a tévében a sramlizene legjelentősebb hazai nagykövete, de mesélt arról is, mit csinált először, mikor véget ért a bűnügyi őrizete.
Hiába járunk folyton orvoshoz mégis a magyarok vezetik a korai halálozási, a vastagbél és a tüdőrák halálozási statisztikákat- írja a Napi.hu az Egészségügyi Pillanatkép: Európa 2016 című OECD-jelentésre hivatkozva.
Míg egy átlagos uniós polgár születésekor 81 életévre számíthat, addig a magyarok csupán 76-ra, de egyes országokon belül is nagyon lehetnek az egyenlőtlenségek a képzettebb, jobban kereső, valamint a hátrányosabb helyzetű lakosok között, főként azért, mert az egyes csoportok különböző mértékben vannak kitéve egészségügyi kockázatoknak.
A százezer lakosra jutó, nem fertőző betegségek miatt bekövetkező korai halálozás átlagos rátája az EU 28 országában 201 fő, a magyarországi adat ennek több mint a duplája, 411 fő, amivel vezetjük a listát. De nem állunk túl jól a cukorbetegséget illetően sem: az EU-26 15 évesnél idősebb populációjában átlagosan 7 százalék a diabéteszes betegek aránya, a magyarországi 7,7 százaléknál csak Máltán, Görögországban, Portugáliában és Franciaországban fordul elő nagyobb arányban a kór.
Címlapkép forrása: Getty Images Hungary
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
Portfolio Gen Z Fest 2025


