A kutatás célja, hogy tisztázza az ellentmondásos ajánlásokat: sok egészségügyi szakértő szerint a teljes absztinencia a legegészségesebb választás.
Szeptembertől az orvosok, a kórházi gyógyszerészek és szakápolóknak emelkedett a bére az egészségügyben. De a fiatal orvosok rosszabbul jártak, a háttérben dolgozók pedig teljesen kimaradtak a pénzosztásból - írja a Népszava.
Jó hír, hogy az egészségügyi ágazat 94 ezer dolgozója októberben már a megemelt bért kapja, de súlyos feszültségeket okoz, hogy a nélkülözhetetlen feladatokat ellátó "láthatatlan légió" teljesen kimaradt a mostani bérrendezésből.
Pedig igényüket az Egészségügyi Gazdasági Vezetők Egyesületének elnöke is jogosnak ismerte el, hiszen: ""ha nem megy a lift, nincs világítás, fűtés, nem működik a konyha, vagy probléma akad a bérszámfejtéssel, az informatikával, azonnal kiderül, hogy milyen fontos a jelenlétük, a munkájuk" - fogalmazott.
A műszaki és gazdasági területen dolgozóknál csak a fiatal szakorvosok lehetnek csalódottabbak. Tavaly év végétől ugyanis a korábban Markusovszky ösztöndíjban részesült fiatal szakembereknek öt évig 151 ezer forintos bruttó bérkiegészítést adtak, alig fél év után viszont azt eltörölték és most helyette bruttó 107 ezret kapnak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


