Ez a leggyakoribb halálozási ok Magyarországon

2015. május 7. 09:30

Magyarországon még mindig keringési betegségekben halnak meg a legtöbben, de folyamatosan nő a daganatos és a légzőszervi rendellenesség okozta halálozások aránya - írja a Magyar Nemzet a KSH adataira hivatkozva.

Hazánk halálozási arányszáma legutóbb az ötödik legrosszabb volt az Európai Unióban, 100 ezer lakosra 420-szal több halálozás jutott, mint a legjobb mutatóval rendelkező Olaszországban. Az országon belül is hatalmas az eltérés: míg a fejlettebb régiókban folyamatosan javulnak a mutatók, Észak-Magyarországon egyre rosszabb a helyzet.

A legtöbben keringési betegségek következtében vesztik életüket, ezt követik a daganatos és légzőszervi rendellenességek mint fő halálokok. A nők közül többen halnak meg keringési problémák miatt, a daganatos betegségek viszont - főleg a férfiak esetében - egyre nagyobb részét teszik ki a halálozásoknak.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 10. szombat
Ármin, Pálma
19. hét
Május 10.
Mentők napja
Május 10.
Baromfi világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. május 10. 19:01