Nincs ebolás fertőzése annak az amerikai állampolgárnak, akit pénteken szállítottak be a prágai Bulovka egyetemi kórházba ebola, illetve ebola vérzéses láz gyanújával.
Tízezrek sérülnek meg évente nemcsak a magyar utakon, de a munkahelyeken és otthon is. Így hazánk nemcsak a daganatos betegségekben listavezető, hanem az elszenvedett balesetek számát tekintve is. Legnagyobb veszélyben a legfiatalabbak és az idősek vannak otthon, az utakon pedig egyre több a kerékpárosok által okozott baleset.
Talán sokan nem is gondolnák, hogy mennyi baleset történik Magyarországon évente. És nemcsak az utakon, de a munkahelyeken és az otthonainkban is számos tragédia történik: hetente átlagosan három munkahelyi baleset történik, melyből egy végződik halállal. Ráadásul hazánk a halálos balesetek számát tekintve hazánk ugyanúgy az elsők között áll az uniós országok között, mint a rosszindulatú daganatos megbetegedésekben, valamint a szívbetegségekben.
Egyre több a bringások által okozott baleset
Habár Magyarországon az elmúlt években folyamatosan csökkent a személysérüléssel járó közúti balesetek száma, tavaly így is több mint közel 16 ezer szerencsétlenség történt. A balesetek során mintegy hatszázan veszítették életüket, és több mint 20 ezren sérültek meg (amelyből 5 ezernél is több volt a súlyos sérülés).
A magyar utakon bekövetkező közúti balesetek túlnyomó többsége a járművezetők hibájából történnek (91%). A gyalogosok az esetek 6 százalékában okolhatóak a balesetekért, míg az utasok és a járművek műszaki hibájából eredő ütközések száma elenyésző volt (63 és 81 eset a közel 16 ezerből).
Az okozókat tekintve a fenti ábrából is azt láthatjuk, hogy legtöbbször a személygépkocsik tehetők felelősség a balesetekért. Viszont talán meglepő lehet, hogy második helyen a kerékpárosok állnak (12%), ők háromszor annyi szerencsétlenséget okoznak, mint a motorosok (4%) és több mint kétszer annyit, mint a gyalogosok (6%).
Különösen szomorú, hogy az 1-14 éves gyermekek körében a közúti baleseteken elszenvedett sérülések a vezető halálok (32%), több mint kétszer annyi, mint a második helyen álló fulladás (14%).
Veszélyes és stresszes munkahelyek
A munkavédelmi felügyelőségek 17 222 munkabalesetet regisztráltak országszerte a tavalyi évben, ami kismértékű növekedést jelent a 2012. évi adatokhoz képest. Összesen pedig 53 végzetes kimenetelű, 2013-ban bekövetkezett munkabaleset kivizsgálása zárult le még ugyanebben az évben, a megelőző időszakokból átnyúló ügyekkel együtt
- derül ki a Nemzeti Munkaügyi Hivatal adataiból.
A legtöbb munkabalesetet a Fővárosban, Pest megyében és Győr-Moson-Sopron megyében regisztrálták a felügyelőségek, míg halálos munkabaleset miatt Pest megyében kellett legtöbbször eljárnia a hatóságnak a tavalyi évben. A legnagyobb számú munkabalesetről tavaly a gépipar és a feldolgozóipar munkáltatóitól érkezett jelentés, míg a legtöbb halálos munkabalesetről az építőipari és mezőgazdasági szektorból értesült a munkavédelmi hatóság.
JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyarországon továbbra is a szív-és érrendszeri betegségek vezetik a leggyakoribb halálokok listáját. Heveny szívizom-elhalásban több mint 6,5 ezren hunytak el tavaly, egyéb ischaemiás szívbetegség pedig 25,5 ezer ember életét követelte.
Ezt a csoportot a daganatos megbetegedések követik: csak rosszindulatú daganatban tavaly közel 33 ezren hunytak el, amely az összes halálozás több mint negyedét teszi ki.
A rosszindulatú daganatok előfordulása szintén Magyarországon az egyik leggyakoribb az Unióban. Sőt, tüdőrák tekintetében a tagállamok közül Magyarországon volt a legmagasabb a halálozási arány 2010-ben.
Otthon veszélyben a gyerekek és az idősek
De nem csak az utakon és a munkahelyünkön vagyunk kitéve veszélynek. Habár évről-évre csökken ugyan a halálos otthoni balesetek száma, de még így is
Ráadásul az öt évesnél fiatalabb gyermekek által szerzett sérüléseket az esetek több mint 60 százalékában az otthonukban szenvedik el az EU-ban: a legtöbben (58%) esés következtében sérülnek meg, 6-6% pedig éles/szúró tárgytól sebesül meg vagy égési sérülést szerez. A legkisebben kívül az idősebbek vannak otthonaikban a legnagyobb veszélynek kitéve: az uniós statisztikák szerint a halálos balesetek legfőbb oka a 60 évesek idősek körében az elesés (28%), és az eseteknek közel a fele az otthonaikban történik.
Érdemes előre gondolkodni
Láthatjuk tehát, hogy nemcsak súlyos betegségek tekintetében áll az első helyeken Magyarország, de otthon, a munkahelyünkön és az utakon is számtalan szerencsétlenség történik éves szinten. Érdemes lehet tehát felkészülni a váratlan eseményekre, legyen szó balesetről vagy előre nem látható tragédiáról, amelyek bekövetkezése esetén a családtagjaink anyagi támogatásban részesülhetnek.
Nem mellékes, hogy egy befektetési alapú életbiztosítás rugalmasan alakítható, és bármely élethelyzetben és anyagi helyzetben megoldást jelenthet. Növekvő népszerűségük annak is köszönhető, hogy a megtakarítás mellett biztosítási védelmet is nyújtanak, ami szintén fontos a nem várt eseményekre való felkészülés miatt. Ha minden jól megy, akkor megtakarítási konstrukcióként működnek, és kamattal növelve kapjuk meg a pénzt. Ugyanakkor, ha például a gyermekeink számára takarékoskodunk, megnyugtató lehet az a tudat, hogy ha velünk véletlenül történik valami, az addigi megtakarításainkon felül az életbiztosítási fedezet alapján is fizet szeretteinknek a biztosító.

Kimutatták tudósok: szoros összefüggés van a globális felmelegedés és a terhességi kockázatok között
A szélsőséges hőhullámokkal járó éghajlatváltozás világszerte növeli a terhességi kockázatokat.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Az újratölthető flakonok a kozmetikai iparba is betörtek (+Videó)
A Respray flakonokat már 30 üzletben tölthetjük újra.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
Portfolio Gen Z Fest 2025


