Illegális potencianövelővel fickósította kuncsaftjait egy gyógyszerész: 100 milliós vagyont halmozott fel
Otthonában állította elő a forgalomból kivont potencianövelőt és illegális gyógyszerkereskedelmet folytatott az a budapesti patikatulajdonos.
Otthonában állította elő a forgalomból kivont potencianövelőt és illegális gyógyszerkereskedelmet folytatott az a budapesti patikatulajdonos.
Jóváhagytak egy alkalmazást, mely az első vényköteles digitális kezelési módszer a súlyos depressziós zavarban szenvedő betegek számára
Az EU-ban utolsóként nálunk vényköteles ez a fontos gyógyszer, miután Lengyelországban eltörölték ezt a szabályt.
A vény nélkül kapható fájdalomcsillapítók egyáltalán nem veszélytelenek, a túladagolások súlyos következményekkel, egészségkárosodással járhat.
A lengyel szejm megszavazta, hogy vény nélkül is lehessen esemény utáni tablettákat vásárolni.
A kormány annak ellenére sem tervez változtatni, hogy több mint tízezren szeretnék a vénykötelezettség eltörlését.
Elfogadta a lengyel kormány azt a törvénymódosító javaslatot, amely lehetővé teszi, hogy az esemény utáni tablettákat vény nélkül lehessen vásárolni.
Petíciót indított a Patent Egyesület azért, hogy recept nélkül kapható legyen az esemény utáni tabletta. A petíciót csütörtök kora délutánig több mint 13 ezren írták alá.
A gyógyszertár szakdolgozója elkíséri az online megrendelt termékeket kézbesítő futárt, és ő adja át a csomagot a vásárló részére, aki így szakmai tájékoztatást kap a termékekről.
A válság hatására egyre többen vannak, akik meggondolják, mennyit költenek a gyógyszertárban.
Egymásnak adják a kilincset a betegek a gyógyszertárakban, akik vitamint, orrsprayt, köptetőt, torokfertőtlenítőt, vagy láz- és fájdalomcsillapító gyógyszert vásárolnak.
Csökken a támogatás mértéke, nagy bajban lehet több tízezer magyar, ha tényleg valóra válik.
A pandémia kitörése óta a március havi gyógyszerköltés a legmagasabb, ami idén rekordot döntött: 53 milliárd forinton állt meg a patikai forgalom.
Az étrend-kiegészítők a jogszabályi rendelkezések alapján az élelmiszerek kategóriájába tartoznak.
Az áprilissal hivatalosan is beköszöntött az allergiaszezon, bár a pollenek már márciusban is sokaknak okozhattak kellemetlen tüneteket.
Jelentősen lassult az év elején a gyógyszerforgalom, csaknem 6,6 százalékkal, tehát mintegy 47,3 milliárd forintra esett a költés a vényköteles termékekre januárban.
A háborús helyzet az inflációt tovább tolja felfelé, ahogy a banki kamatokat, az energia árakat, üzemanyag árakat és minden egyéb, vállalkozásokat terhelő költséget - véli a szakértő.
2020-ról 2021-re visszaesett a vásárolt gyógyszerek mennyisége, ami annak is lehet a következménye, hogy a járvány kitörésekor sokan bespájzoltak gyógyszerekből.
Közel ötszáz webáruházat érint a törvénymódosítás, ez pedig az árakban is megmutatkozik.
Csak Budapesten 11 milliárd forintért váltottak ki patikaszereket, a költések ötöde a fővárosi patikákban valósult meg.