Még nem ért véget a földrengés Tajvanon: több száz utórengést mértek ma reggel
A szigetet április 3-án az utóbbi 25 év legerősebb, 7,2-es erősségű földrengése rázta meg, melyben legkevesebb 13-an meghaltak.
A szigetet április 3-án az utóbbi 25 év legerősebb, 7,2-es erősségű földrengése rázta meg, melyben legkevesebb 13-an meghaltak.
A 6,3-as erősségű földrengést, amely szombaton Herát városától 30 kilométerre északnyugatra történt, nyolc erős utórengés követte.
Újabb, 3,6 magnitúdójú utórengés követte a hétvégi Szarvas környéki földrengéseket szerdára virradó éjjel, 00 óra 35 perckor.
Vasárnap és hétfőn is voltak rengések a térségben.
A földrengést Csabacsűdön érezték, továbbá a környező településeken is észlelhették.
Vasárnap hajnalban két újabb utórengés követte az előző napi Szarvas környéki földrengéseket.
A szeizmológiai obszervatórium közleménye szerint 5,3-as erősségű földrengés volt.
Ilyen azért nincs minden héten.
Mutatjuk, hol lehetett érezni a horvát földrengést Magyarországon.
Tegnap délután a Richter-skála szerint 4,8-as földrengés történt Oroszlány környékén, de Budapesten, illetve a főváros környékén több helyen is észleltek földmozgásokat. A hírek szerint még Székesfehérváron, Pécsen és Veszprémben is érezni lehetett a rengést, ami 5-10 másodpercig tartott. Személyi sérülésről egyelőre nem ékezett bejelentés a Katasztófavédelemhez, de Budapesten, Oroszlányban és Vértessomlón is kárt okozott épületekben.
Ma már nem csak a pénzügyi szaklapok vannak tele a válsággal foglalkozó írásokkal, hanem a szélesebb körnek szánt, akár ingyenesen osztott újságok is címlapon hozzák a sztorit: gazdasági válság van! Az utca embere annyit már biztosan tud, hogy mostanában nem mennek éppen fényesen a bankárok dolgai, nem árt azonban kicsit összeszedettebben áttekinteni, hogy mitől is sikerült eljutni a jelenlegi áldatlan állapothoz, és mire számíthatunk most. Nem mint sztárbankárok, hanem mint "egyszerű" emberek...
Gond van a LIBOR-ral, valószínűleg nem fedi a valóságot - derül ki a BusinessWeek híradásából. A hitelfelvevők között - legyenek azok magánszemélyek, vagy vállalkozók - bizonyosan akadnak olyanok, akik már találkoztak a LIBOR elnevezéssel, mikor hitelük kamatfeltételeit böngészték. A rövidítés a londoni bankközi kamatlábat rejti maga mögött, több esetben a változó kamatozású hiteleket ehhez a kamathoz kötik. De miért aggódnak a szakértők a LIBOR miatt?
Még koránt sincsen vége az Egyesült Államokban tavaly kipattant jelzáloghitel-piaci válság "utórengéseinek", Nagy-Britanniában még csak most jön a java. Legalábbis úgy tűnik, hiszen egyre nehezebbé válik a jelzáloghitelekhez való hozzájutás, gyakorlatilag eltűnnek a hitelek.
Lassan vége a 2006-os évnek, és be kell valljam, az opciókról sok mindent írtam az elmúlt hetekben, és nem maradt más hátra, mint az opciós stratégiák alkalmazása. Ezeket azonban a jövő évre hagyom, mert több cikkbe fog beférni, de mindenképpen fogok foglalkozni velük, mivel az opciós piacon, és az opciós kereskedésben alapvető fontosságúak.