Olyat tett Magyarország, amire még nem volt példa: ezt bizony be kell kereteztetni
A hazai turizmus új rekordéve volt a tavalyi, soha ennyien nem utaztak Magyarországra külföldről.
A hazai turizmus új rekordéve volt a tavalyi, soha ennyien nem utaztak Magyarországra külföldről.
Sok szempontból előremutatónak tartják a nemzetgazdasági minisztérium által a napokban bejeentett turisztikai deregulációs program tervét a megkérdezett vendéglátóipari szakemberek.
A júniusi négy új minősítéssel együtt már huszonöt magyar szálláshely került be a világszerte ismert Michelin Guide által ajánlott szálláshelyek közé.
A zsűri az értékelésnél a szállodák kínálati színvonala mellett figyelembe vette egyebek mellett az üzemeltetést segítő innovatív fejlesztéseket és a versenytársakhoz viszonyított piaci teljesítményt is.
Bár a számok alapján lenne oka bizakodni a turisztikai szektornak, egy Pénzcentrumnak nyilatkozó szakértő szerint azt kellene megnézni, kik feketéznek az apartmankiadók közül.
Az október 23-ai hosszú hétvége beindítja a wellness-szezont, de idén is rengetegen keresik a faházakat, lombházakat, de az úgynevezett glampingek által nyújtott különleges élmények iránt is kiemelkedően magas a kereslet.
Lengyelországból 31 százalékkal, Csehországból 25 százalékkal, Romániából 23 százalékkal többen látogattak Magyarországra.
Szinte a teljes belföldi vendégforgalom vidéken jelentkezett, így 2019 júliusához képest ötödével nőtt a belföldi vendégforgalom a vidéki Magyarország szálláshelyein.
A Magyar Turisztikai Ügynökség szerint a 9 napos atlétikai vb idejére csaknem 340 ezer vendégéjszakát foglaltak a fővárosban, 70 százalékuk külföldi.
A szinte egész évben üzemelő fürdők mellett a vakáció kezdetére országszerte fokozatosan megnyitnak a strandok is, az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően ezek kétharmada kínál minőségibb vendégélményt a pihenéshez.
2023. január 1-jétől összevonásra kerülnek a korábbi szálláshely, vendéglátás és szabadidő „zsebek”, ezáltal összeadódnak az azokban feltöltött összegek.
Az egykor közép-dunántúli turisztikai régiónak hívott vidék tavaly ősszel , az ország többi részével együtt új besorolást kapott, az immár Győr-Pannonhalma turisztikai térség szépsége és gazdagsága azonban a régi maradt.
Kihirdették a Virágos Magyarország verseny győzteseit: Nagykanizsa, Veresegyház, Etyek és Buzsák nyerte el az idén a legvirágosabb hazai településnek járó elismerést.
Idén folyamatos volt a pörgés a vidéki Magyarországon, szakemberek szerint a koronavírus-járvány miatt semmilyen fejlesztés nem állt le, több száz milliárd forint áramlott a turizmusba, soha ennyi pénzt nem kapott még az ágazat.
A Virágos balkonok, virágos kertek versenyen több mint ötszáz hobbikertész vett részt. A legtöbb nevezés Pest megyéből, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén és Győr-Moson-Sopron érkezett. Íme, ők lettek az idei díjazottak!
A jelenlegi helyzet sem túl rózsás, mégis egy kis reménysugarat jelent a fél éve tartó sötét után, hogy nyáron ismét felpöröghet a belföldi turizmus. Most összegeztük, hogyan érintette a szektort a járványhelyzet és mire számíthatunk idén.
Megkezdődött a turisztikai üzletág fehérítése. A Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia egyik alappilléreként még 2019 kezdte meg működését a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK). Ez a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) és a hazai turizmus eddigi legnagyobb és legátfogóbb informatikai fejlesztése, mérföldkő, amely új korszakba vezeti át a hazai szálláshely-szolgáltatókat.