3 °C Budapest

Címke: m2 balesetek (9 cikk)

Pénzcentrum | 2012. december 20. 12:45

Jön a világvége? Így kell túlélni - a profik tanácsai

Ha világvégére nem is, természeti vagy ipari katasztrófára Magyarországon is lehet számítani. Az elmúlt években is volt példa komoly áradásokra, esőzésekre, szélviharra, de veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemekben is történtek balesetek. A váratlan események hatására könnyen adódhat olyan helyzet, amikor hosszabb-rövidebb időre leállnak a létfontosságú közműszolgáltatások. Nem lesz víz, gáz, villany, nem lesz fűtés és telefonálni sem lehet majd. A magyar családok java nincs felkészülve arra, hogy egy esetleg több napig tartó katasztrófahelyzetet miként vészeljen át. Cikkünkben a városi túléléshez adunk néhány tippet.

Pénzcentrum | 2010. augusztus 5. 12:02

Melyik Magyarország legveszélyesebb gyorsforgalmi útja? - Sosem találnád ki!

2010 első félévében számottevő mértékben csökkent a személyi sérüléssel járó balesetek száma az előző év hasonló időszakához képest az Állami Autópálya Kezelő Zrt. által kezelt autópálya-hálózaton. A csökkenés annak ellenére következett be, hogy a szokatlanul csapadékos téli hónapokban tavalyhoz viszonyítva mintegy 14 százalékkal több balesetet regisztráltak a szóban forgó gyorsforgalmi utakon.

Pénzcentrum | 2009. szeptember 16. 14:32

Torlódás várható! Holnaptól burkolat-felújítás a "halálúton"

Holnaptól jelentős burkolat-felújítási munkálatok kezdődnek az M2-es autóúton a 22-32. km-szelvények között. Az október végéig tartó beruházás idején az érintett szakaszon váltakozó irányú jelzőlámpás vagy jelzőőrös forgalomirányítás mellett közlekedhetnek az autósok, ezért jelentős torlódásokra lehet számítani.

Pénzcentrum | 2008. augusztus 12. 16:00

Még mindig divat a radirozható tinta: 4 milliárdos bírság az eredmény!

Az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség kiadta az első féléves ellenőrzésekre vonatkozó adatokat. A számok az első hat hónap ellenőrzéseit, a feltárt szabálytalanságokat, és a kiszabott büntetéseket tartalmazzák. A Felügyelőség 32 633 munkáltatót és közel 428 793 munkavállalót vizsgált meg és közel 4,014 milliárd forint bírságot rótt ki a szabálytalankodókra.