Itt áll feketén-fehéren: ennyire volt sikeres a járványkezelés Magyarországon
Komplex kihívásokra komplex megoldások.
Komplex kihívásokra komplex megoldások.
A magyar gazdaság egyik legfontosabb mozgatórugója, a belső fogyasztás, ha nem is zökkenőmentesen, de kimászik a gödörből.
13,6 százalékot zuhant a GDP!
Vajon a koronavírus okozta válság milyen kihívásokat és változásokat idézett elő a hazai vállalati és intézményi szféra emberi erőforrás-menedzselési gyakorlatában? Többek között erre a kérdésre is keresik a választ a KoronaHR elnevezésű kutatás résztvevői, melyben a Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Karának munkatársai is közreműködnek. A kutatás első eredményei már rendelkezésre állnak, az elkövetkező hónapokban várhatóak a további megállapítások.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely a közép-kínai Vuhanból terjedt el.
A magyar céges szektor szintén viszonylag optimista.
Itt az Operatív Törzs 2.0-ás verziója.
Jelenleg diákmunkát találni kicsit olyan, mint a belvárosban parkolóhelyet: amint felszabadul egy hely, azonnal lecsapnak rá az érdeklődők. Azonban aki elég kitartó, és nincsenek irreális elvárásai, azért találhat a nyáron melót, még ebben a fesztiválok nélküli furcsa időszakban is. Ezer forintnál kevesebbet csak a legritkább esetben kínálnak a munkaadók a diákoknak, maximális órabér pedig elérheti a 3000 ezer forintot is.
Átalakul a munakerőpiac.
Az euróövezet gazdasági teljesítménye 2022-re érheti el a krízis előtti szintet.
Számos dologról beszélt az OTP Bank vezérigazgatója.
Ismét a lakáshitelesek feje felett a pallos árnyéka.
Míg alig több mint két hónapja még a turistarohamba belefulladó nagyvárosokról írtunk, mára az üres utcákról, elhagyatott világörökségi helyszínekről, és a szinte haldokló ágazatról szólnak a hírek. De vajon mire számíthatnak a karanténba belefáradó magyarok, mehetnek-e, merjenek-e idén nyaralni? A szakemberek bíznak még a szezonban, ám az egyik legnagyobb hazai szállásfoglaló oldal szerint a valódi érdeklődés a tavalyi év legfeljebb 10-15 százaléka.
Megjelent a Koronavírus Erdélyben című felmérés.
Az EBRD 21 milliárd eurós támogatási csomagot állított össze.
Ezt II. Erzsébet királynő személyesen kérte.
Újabb - anticiklikus szemléletű - prudenciális könnyítésekről döntött az MNB.
A négy bika és a koronavírus medve