Kész katasztrófa a Kis-Balatonon: halak ezrei pusztultak el a vízben
Helyi horgászok arról számoltak be, hogy hatalmas halpusztulás történt a Kis-Balatonon.
Helyi horgászok arról számoltak be, hogy hatalmas halpusztulás történt a Kis-Balatonon.
Tömeges halpusztulásról tett közzé videót a Tavirózsa Egyesület Facebookon, miután állításuk szerint a DMRV Zrt. a Sződrákosi-patakba szennyvizet engedett. Most a Telex járt utána az ügynek.
A havária ideje, 3 nap alatt kb. 16 500 m3 (!) szennyvíz jutott a patakba, ill. az ennek vizét fogadó, őrbottyáni Százforrás-tóba. A vízfolyás és a kis tó élővilága teljesen elpusztult.
Egyre súlyosabb aszály sújtja Kelet-Magyarországot, a lehűlés, a hidegfront hozta esőfelhőkből is csak egy-két csepp szemerkélt ma ezen a vidéken. A kétségbeesés nem kicsi.
Az utóbbi években egyre többször került fókuszba a balatoni pontyelhullások témája. Szerkesztőségünknek is jelezték a Balaton-parti településeken élők, hogy megfigyeléseik szerint az IBCC-verseny után jelennek meg a termetes méretű pontyhullák.
A tatai Öreg-tónál a decemberi tömeges elhullás után január elején újabb súlyos halpusztulás történt, írja a Pecaverzum.
A Velencei-tó idén azért került előtérbe, mert látszólag a kiszáradás szélére került, emellett tömeges volt a halpusztulás is a tóban. Ugyan a tó bizonyos időközönként rendkívül lecsökken a szakemberek szerint viszont ez azonban nem feltétlenül baj
A Zápor-tó után a Vértótól is érkezett olvasói jelzés: pusztulnak a halak, büdösödik a víz. A Szegedi Vízmű Zrt.-t kérdezve kiderült, hogy a problémát szezonális halpusztulás okozza, és ennek oka nem a vízminőség romlása
A Velencei-tavon történt jelentős halpusztulás okairól és a lehetséges megoldásokról kérdezte a 24.hu Dr. Felföldi Tamás mikrobiológust, az Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) Vízi Ökológiai Intézetének tudományos munkatársát.
Évente 30–40 tonna partra vetődött haltetemet gyűjtenek össze és szállítanak el, ami a Balatonban élő halmennyiség becsült biomasszájához viszonyítva elenyésző mennyiséget tesz ki a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt. szerint.
Rendszeres helyszíni méréseket végeznek több pontonon a TIVIZIG mintavevő munkacsoportjának tagjai. Munkájuk során a helyenként felbukkanó haltetemeket a Hortobágyi Horgászegyesülettel közösen eltávolították.
Rengeteg busa, ponty, harcsa, csuka pusztult el a Holt-Tiszán. Még vizsgálják a szajoli halpusztulás okát.