Fontos változás érik a magyar patikákban: tömegek egészsége a tét, ezt már nem lehet tovább halogatni
A gyógyszertárak helyzete aggodalomra adhat okot, de a gyógyszerellátás nincsen közvetlen veszélyben HGYSZ elnöke szerint.
A gyógyszertárak helyzete aggodalomra adhat okot, de a gyógyszerellátás nincsen közvetlen veszélyben HGYSZ elnöke szerint.
Eddig 1500 termék közül lehet válogatni.
Ezeket ajánlja az OGYÉI.
Az elektronikus receptek aránya mára meghaladja a hagyományos receptek 90 százalékát.
Erre muszáj odafigyelni.
Nézz utána, milyen összetevőkre van szükséged, és az alapján válassz.
Iskolásokat, munkavállalókat, és nyugdíjasokat is érintő változások.
Szeptembertől újra lehet három havi gyógyszeradagot felírni - de nem ez az egyetlen újdonság.
A magyar háztartásokban jelentős mennyiségű felhasználatlan és sajnos sokszor lejárt gyógyszerkészletek vannak szükségtelenül felhalmozva. Ez komoly pazarlást jelent egyrészt a családoknak, másrészt a központi ellátórendszernek is, hiszen a legtöbb készítményhez állami támogatással lehet hozzájutni. A január óta érvényes és a ma életbe lépő jogszabály módosítások ezt a kialakult helyzetet kívánják megszüntetni.
Tovább folytatódik a gyógyszer-támogatási rendszer átalakítása. Január elején lépett hatályba az a rendelkezés, amely a gyógyszerészeket is arra ösztönzi, hogy a legolcsóbb gyógyszereket ajánlják fel a betegeknek. Márciustól ráadásul csak egyhavi gyógyszeradagot írhat fel az orvos.
A Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága további részleteket közölt a gyógyszerrendelést, kiváltást érintő, március 1-jétől hatályba lépő változásokról.
Márciustól az orvos egy vényen, egyszeri kiváltásra legfeljebb 30 napra elegendő gyógyszermennyiséget rendelhet, áprilistól pedig a koleszterincsökkentőkre bevezetik a hatóanyag-alapú gyógyszerrendelést.
Pár év alatt több tízmilliárd forint takarítható meg az egészségbiztosító gyógyszerkasszájában a Széll Kálmán-tervben körvonalazott új gyógyszer-támogatási rendszerrel - derült ki Cserháti Péter egészségügyért felelős helyettes államtitkár szavaiból. Az egészségügyi államtitkárság bonus-malus rendszert vezetne be a betegek gyógyszerfogyasztásánál és a gyógyszergyártókkal kétéves támogatási szerződést kötne az OEP.
181 orvosnak kell első körben kötelező, önköltséges képzésen részt vennie, mivel az átlagosnál drágább orvosságokat írtak fel betegeiknek. A büntetésben részesülők szinte mindegyike idős, több szakvizsgás, vagyis jól képzett doktor.
Május 1-jétől új orvosi receptek kerülnek bevezetésre, azonban a régiek továbbra is beválthatók lesznek. Ez még ugyan nem e-recept lesz, azonban a rajta található plusz vonalkód miatt gyorsabb lehet a patikai kiszolgálás.