Egekben a magyar államadósság: nem lesz ennek jó vége
A Magyar Nemzeti Bank friss jelentése szerint az év elején Magyarország GDP-arányos államadóssága 75,9%-ra nőtt,
A Magyar Nemzeti Bank friss jelentése szerint az év elején Magyarország GDP-arányos államadóssága 75,9%-ra nőtt,
A legfrissebb adatfelvétel alapján a nyár óta egy magyarnak jellemzően havi nettó 250 ezer forintra lenne szüksége a szűkös megélhetéshez.
Nagyon durván megugrott a magyarok kiruccanásainak száma az év harmadik negyedévében tavalyhoz képest - ezt lehet kiolvasni a KSH nemrég közzétett adataiból.
A GKI szerint idén őszre túljutott a magyar gazdaság a válság legnehezebb szakaszán, így az intézet jövőre a GDP további bővülésére számít.
A mai nap során a Családbarát Magyarország Központ mutatta be kutatás eredményeit.
A szűkös megélhetéshez továbbra is havi nettó 250 000 forintra, a gondtalan élethez azonban már nettó 600 000 forintra van szüksége a magyaroknak.
774millió euró deficit keletkezett a folyó fizetési mérlegben az elsőnegyedévben, ami jelentős, 1386millió euró javulásaz egy évvel ezelőttihez képest.
A korábbinál jóval optimistábbak a magyarok a jövedelmi helyzetük tekintetében - ez derült ki egy friss kutatásból.
Jövőre éves szinten 17,5% lesz az infláció, de a foglalkoztatottság tartósan magas maradhat.
Az MNB elnök által ismertetettek nem sokakat fognak megnyugtatni.
Fontos az egyensúly helyreállítása azt követően, hogy a magyar gazdaság az idén eléri a válság előtti teljesítményét – szögezte le friss cikkében Matolcsy György.
Jellemzően úgy tekintünk a munka és a magánélet közötti egyensúly elérésére, mint életünk végcéljára, egy olyan állapotra, melyben minden gondunk megszűnik, és végre boldogok leszünk. Ám a tapasztalatok szerint ez nagyon nem így működik. Az áhított állapot sokkal inkább viselkedik mozgó célpontként valahol távol a horizonton.
Meg kell húzni a határt. A szüntelenül megjelenő új kihívások, az új koronavírus-járványhoz hasonló váratlan helyzetek, valamint a felgyorsult világ miatt azonban ez szinte lehetetlen küldetésnek bizonyul.
Ma Magyarországon még rengeteg olyan cég van, amelyik a túlórára alapozza a működését, holott a világ már rég nem ebbe az irányba halad. Ennek ellenére egy átlagos magyar munkavállaló évente 36 óra túlórát végez, legalábbis a hivatalos statisztikák szerint. A valós számok nyilván sosem fognak kiderülni. Miközben azt hisszük, több gép előtt töltött órával jobban teljesítünk, valójában épp az ellenkezőjét érjük el vele: romlani fog a teljesítményünk. A Pénzcentrum szakemberek segítségével keresi a választ arra kérdésre, mennyi az elég, és mindeközben az is kiderül, milyen körülmények között fogunk dolgozni 10-20 év múlva.
Kijött az OECD friss jelentése, 40 országot vettek górcső alá.
A férfiaknak viszont lehet okuk panaszra.
Élete legjobb döntésének tartja, hogy kiszállt a mókuskerékből.
Nem a problémákkal van gond, hanem azzal, ahogy kezeljük.
Egy halom pénz önmagában még nem jelent sikert.
Egyre jobban összemosódnak a határok.