Óriási baj van a magyar munkahelyeken: a legtöbb dolgozó nem is tud erről
A kiégés és a fokozott stressz nemzetközi kutatások alapján tízből akár minden harmadik, egyes foglalkozások és országok esetben minden második dolgozót is érinthet.
A kiégés és a fokozott stressz nemzetközi kutatások alapján tízből akár minden harmadik, egyes foglalkozások és országok esetben minden második dolgozót is érinthet.
Egy pozitív munkaszünet, mint például egy vicces videó megtekintése, akár fel is töltheti a munkavállalókat- ezt mutatják a legújabb kutatások.
Az Első Yard, lapunk podcast sorozatának második nyári bónusz epizódjában Keczeli Danica, korábbi profi kézilabdázó, klinikai- és sport szakpszichológus volt a vendégünk.
Sokan azonban nem tudják, hogy nem csak a felnőtteket, de a diákokat is érinti a kiégés. Itt az év vége, sok gyerek érezheti úgy, hogy teljesen kimerült az iskolai évben.
Szakértő segít eldönteni, hogy minket érint-e a kiégés, és ha igen, hogyan ismerjük fel az intő jeleket.
R. G. most 27 éves, egyetemi évei alatt a legnevesebb hazai egyetemen tanult pénzügy-számvitelt, és csúszás nélkül el is végezte azt. Friss diplomásként rögtön el is helyezkedett a szakmájában, könyvvizsgáló volt gyakornokként, majd könyvelő lett. Olyan cégeknél dolgozott, mint a BDO, Deloitte, Process Solutions vagy az ExxonMobil. Minden helyre rögtön felvételt nyert, és 3 év leforgása alatt megduplázta meg friss diplomás fizetését. 7 év után azonban mégis elege lett, teljesen kiégett, otthagyta eddigi pályáját, és autodidakta módon kitanult egy teljesen új szakmát, amiben rögtön talált is munkát. A viszontagságos évekről; a pályaelhagyás nehézségeiről; a céltalan munkáról; a kiégésről; valamint a könyvelő szakma buktatóiról beszélgettünk.
Úgy éreztem, a végét járom - vallott az énekesnő.
Mérésekkel megelőzhető a kiégés? A más néven burn-out szindróma komoly problémát jelent a munkahelyeken, amely jelentősen befolyásolja az egyének, szervezetek és vállalatok egészségét, egyben működését is. a kiégés veszélyei minden szervezetben jelen vannak, és testi megbetegedésekhez, munkahelyi balesetekhez és negatív szervezeti következményekhez vezethetnek.
Gyakran tévesztjük össze a kiégést a depresszióval, azonban saját mentális egészségünk érdekében elengedhetetlen, hogy meg tudjuk különböztetni a két jelenséget. Mivel tüneteik nagyon hasonlóak, illetve a kiégés a depresszió előszobája is lehet, muszáj meggyőződnünk, melyik betegség tüneteit tapasztaljuk.