Óriási kamu, hogy olcsó a magyar sör: íme a kijózanító számok
A kocsmai csapolt helyett most vesszük a boltban az üvegest.
A kocsmai csapolt helyett most vesszük a boltban az üvegest.
Euróban kifejezve, Magyarországon a 3. legkisebbek a medián bruttó bérek, igaz, ha kereseteket a tagállamokban tapasztalható árszínvonal függvényében tekintjük, akkor hazánkban valamivel jobb a helyzet, úgy már csak a 6. legrosszabb helyen állunk. De az EU leggazdagabbjai még így is háromszor, az osztrákok pedig 2-szer annyit visznek haza havonta. Ezzel együtt, 12 év távlatában a magyar havi medián bruttó bérek majd 60 százalékkal ugyan nőttek, de ez csupán a 10. legnagyobb volt az EU-ban, a máltai csoda például 3,5-szer nagyobbat robbant.
Rezsiköltségekre, eszközbeszerzésre kapnak súlyos pénzeket az otthonról dolgozók.
Nem lesz egyszerű menet.
A lakosság a legnagyobb energiafogyasztó.
Az újfajta PCR-teszt már a mutánsokat is szűri.
Tudnak valamit?
Nemes Márton négy éve él és dolgozik Londonban. Bár még csak 34 éves, a képeit már most milliókért vásárolják meg a gyűjtők. A festőművész Székesfehérváron született, Magyarországon két egyetemre, a BME-re és a Képzőművészetire is járt, de egyiket sem fejezte be, ennek ellenére már a húszas évei közepére bekerült a Deák Erika Galériába, ekkor már képei eladásából élt. "Mindig vannak falak, amiket át kell törnöm" - vallja Nemes Márton, akivel a Pénzcentrumnak adott életútinterjúja során beszélgettünk többek között: a művészethez vezető útjáról; a gyermekkoráról, arról, miként viszonyultak a szülei a törekvéseihez; hogy mennyivel másabb a londoni művészvilág, mint a budapesti; hogyan hatott a művészetére az angol főváros; hogyan fogadták Magyarországon, hogy már igen fiatalon meglehetősen nagy sikereket ért el; mit szólt ahhoz, hogy az MNB több képét is megvásárolta, vagy hogy mi a véleménye arról, a magyar piac meddig fogja még elbírni a festményei rohamos árnövekedését.
A sógorok fényévekre vannak.
Folyamatosan próbálják az osztrák partnereiket rávenni arra, hogy segítsenek nekünk ennek a nehéz helyzetnek a megoldásában.
Az Európai Unióban egyedül Bulgáriában kevesebb a minimálbér, mint Magyarországon. Az Eurostat adataiból kiderült, hogy immáron Romániában is több az adható legkevesebb bér, mint nálunk. Ha a mediánkeresettel vetjük össze, akkor a magyar minimálbér kb. 58 százaléka a medián bérnek, ami egyébként nem olyan rossz arány az Unión belül.
A rendelet hatálya nem terjed ki az ingázókra.
Most így áll a helyzet.
Jöhetnek a hibrid boltok 2021-ben.
Bezzeg az osztrákoknál nagyobb a mozgástér.
Ezért sikeres az MNB inflációs célkövetési politikája.
Aggasztó számokat hozott felszínre egy nemzetközi kutatás, ami a munkavállalók munkahelyi egészségügyi kockázatát mérte fel. A világ országai között természetesen nagyok a különbségek, de vannak olyan helyek, ahol 10-ből 6 munkavállaló szenvedett már el súlyos balesetet vagy egyéb egészségügyi atrocitást munkája során. Magyarországon ez az arány éppen nem éri el a 1,5-et, de ez még így körülbelül 600 000 olyan munkavállalót jelent, aki átélt már munkahelyén súlyosabb balesetet, erőszakot vagy egyéb zaklatást.
A hazai szolgáltatásra még 60 pontot sem adtak a 100-ból.
Milliókat szívnak el évente.
Az elmúlt években a legtöbb európai ország megtette az első lépéseket a jelenleginél fenntarthatóbb nyugdíjrendszer megteremtésére.