Itt az igazság a magyar költségvetésről: ekkora lehet valójában a hiány
Az államháztartás központi alrendszerének február végi helyzetéről közli részletes tájékoztatóját az NGM.
Az államháztartás központi alrendszerének február végi helyzetéről közli részletes tájékoztatóját az NGM.
Az államháztartás központi alrendszerének november végi helyzetéről teszi ma közzé gyorstájékoztatóját a Pénzügyminisztérium (PM).
Zsiday Viktor a Kompországban, a Magyar Hang podcastjában arról beszélt, hogy bár jelenleg még nem jelez válsághelyzetet a GDP 73 százalékát kitevő államháztartási hiány.
Varga Mihály pénzügyminiszter csütörtökön sajtótájékoztatót tartott Budapesten.
Durva hiány van a magyar költségvetésben, és arányaiban még magasabb is, mint tavaly volt.
Rekordot döntött február végére az államháztartási hiány, a deficit meghaladja az 1500 milliárd forintot.
2022 első 9 hónapjában a bruttó hazai össztermék 3,7%-ának megfelelő összeg hiányzott a kormányzati szektorból.
Október végéig az államháztartás központi alrendszere 2590,4 milliárd forintos hiánnyal zárt, ami az éves előirányzat 82,2 százaléka.
Június végéig a nyugdíjkiadások 2360,6 milliárd forintot tettek ki, ami 373,4 milliárd forinttal haladta meg az előző év azonos időszakának kiadásait.
A jövő héten érkezik a részletes tájékoztató az államháztartás április végi helyzetéről, és kereseti, valamint foglalkoztatottsági adatokat közöl a KSH.
Hiba lenne teljesíteni Matolcsy György kérését, és már jövőre 3 százalék alá levinni az államháztartási hiányt - mondta Varga Mihály.
A GKI a múlt év végihez képest 0,6 százalékponttal, 4,3%-ra (4-4,5%-ra) emelte 2021. évi növekedési prognózisát.
Az eddig meghozott intézkedések és a járványügyi kiadások következtében az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszere 539,7 milliárd forintos hiánnyal zárta az év első két hónapját.
Mire számíthat Magyarország?
Miközben a KSH adatai szerint a gazdasági folyamatok 2020 harmadik negyedévében az előző negyedévhez képest a vártnál is kedvezőbbé váltak, már tudjuk, hogy a negyedik negyedév minden bizonnyal lényegesen rosszabb lesz. Ennek oka a járvány második hulláma, a mozgáskorlátozó intézkedések keresletet és kínálatot visszafogó hatása, mindennek a gazdasági várakozások romlásában való megjelenése. A GKI a trendet tekintve nem változtat szeptemberi, "W" vonalvezetésű, a nagy második negyedévi visszaesés és harmadik negyedévi javulás után a negyedik negyedévben újra mélyebb visszaesést váró előrejelzésén. Számszerűen azonban a GKI a kedvező harmadik negyedévi adatok alapján a korábbi 9%-ról 7%-ra mérsékli a negyedik negyedévi visszaesés, s 7-ről 6%-ra az éves GDP-csökkenés mértékét. Ez továbbra is közel áll, de immár egy hajszállal optimistább a kormány és az EU 6,4%-os prognózisához képest, miközben kissé pesszimistább az OECD napokban közzétett 5,7%-os előrejelzésénél. Abban is általános az e...
693,9 milliárd forintos hiánnyal zártuk a novembert.
Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük a fogyasztói árindex novemberi és a külkereskedelmi forgalom októberi és első tízhavi adata.
Októberben az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt úgynevezett központi alrendszere 333,9 milliárd forintos hiánnyal zárt.
Sokkal nagyobb a visszaesés, mint a várt 3%.
Gyűlnek a viharfelhők.