A vártnál jobbak a számok: így lábal ki a válságból a magyar gazdaság
A GKI a múlt év végihez képest 0,6 százalékponttal, 4,3%-ra (4-4,5%-ra) emelte 2021. évi növekedési prognózisát.
A GKI a múlt év végihez képest 0,6 százalékponttal, 4,3%-ra (4-4,5%-ra) emelte 2021. évi növekedési prognózisát.
Átmenetinek nevezte az infláció idei megugrását a Magyar Nemzeti Bank (MNB) igazgatója csütörtökön Budapesten, a jegybank márciusi Inflációs jelentését bemutató online sajtótájékoztatón.
Sok a bizonytalanság a világgazdaság, így Magyarország gazdaságának kilátásait tekintve is 2021-ben.
Követendő példa a három nyíl politika?
Magyarország az EU fejlettségének 74,2 százalékán állt tavaly.
Miközben a KSH adatai szerint a gazdasági folyamatok 2020 harmadik negyedévében az előző negyedévhez képest a vártnál is kedvezőbbé váltak, már tudjuk, hogy a negyedik negyedév minden bizonnyal lényegesen rosszabb lesz. Ennek oka a járvány második hulláma, a mozgáskorlátozó intézkedések keresletet és kínálatot visszafogó hatása, mindennek a gazdasági várakozások romlásában való megjelenése. A GKI a trendet tekintve nem változtat szeptemberi, "W" vonalvezetésű, a nagy második negyedévi visszaesés és harmadik negyedévi javulás után a negyedik negyedévben újra mélyebb visszaesést váró előrejelzésén. Számszerűen azonban a GKI a kedvező harmadik negyedévi adatok alapján a korábbi 9%-ról 7%-ra mérsékli a negyedik negyedévi visszaesés, s 7-ről 6%-ra az éves GDP-csökkenés mértékét. Ez továbbra is közel áll, de immár egy hajszállal optimistább a kormány és az EU 6,4%-os prognózisához képest, miközben kissé pesszimistább az OECD napokban közzétett 5,7%-os előrejelzésénél. Abban is általános az e...
Ezért sikeres az MNB inflációs célkövetési politikája.
Rontotta a magyar gazdaságra vonatkozó idei és jövő évi előrejelzését a Nemzetközi Valutaalap (IMF) az őszi világgazdasági prognózisában.
Sokkal nagyobb a visszaesés, mint a várt 3%.
Felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról Magyarország "Baa3" szintű, befektetési ajánlású államadós-besorolásának kilátását pénteken a Moody's Investors Service. A cég egyben megerősítette a szuverén besorolást.
3,3 százalékos GDP-arányos államadósság-csökkenéssel számolnak.
151 milliárdot költöttek erre, csak a Postákon!
2021-ben jöhet a felívelés.
Az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számított adóssága a GDP 65,2 százalékát érte el.
A német történelem második világháború utáni korszakának legnagyobb mértékű gazdasági visszaeséséhez, tömeges munkanélküliséghez és csődhullámokhoz vezet a koronavírus-járvány az idén Németországban a szövetségi kormány készülő előrejelzése szerint, amelyből hétfőn szivárogtak ki részletek.
Nem látni még a végét.
Hamar újra középtávú növekedési pályára állhatunk.
A magyar gazdaság V alakú kilábalási pályán fog mozogni.
2,9 százalékos GDP-arányos államháztartási hiány és 67,4 százalékos államadósság.
A hiány tavaly a GDP 2 százalékát érte el.