10 °C Budapest

A világ legmagasabb épületének titka: nem akarják elárulni!

Pénzcentrum
2009. december 31. 12:02

A napokban kerül megnyitásra a világ legmagasabb épületeként aposztrofált Burj Dubai, de a fejlesztők még mindig nem árulták el a felhőkarcoló pontos magasságát.

Az Emaar Prpoerties hivatalosan január 4-én adja át az épületet. A mindösszesen 4,1 milliárd dolláros fejlesztés az ember által valaha épített legmagasabb toronyház, amelyről egyelőre csak annyit tudni, hogy magasabb, mint 800 méter.

A pontos magasságot még mindig titok övezi, valószínűleg ez is része az ingatlan átadása körüli felhajtásnak. A Dubai üzleti negyedében található projektet 2004 szeptemberében kezdték el építeni.

               Burj Dubai, Taipei 101, Empire State Building, Eiffel-torony

A Burj Dubaj az 508 méter magas Taipei 101 rekordját adja át a múltnak, amely a föld alatti szintekkel együtt összesen 106 emelet magas.

Az új rekord hitelesítésére csak a hivatalos méréseket követően kerülhet sor, ezek hiányában papíron még mindig a tajpeji csodatorony minősül a legmagasabbnak. Abban azonban biztosak lehetünk, hogy a hamarosan új név kerül a lista élére, amely nem csak milliméterekkel, hanem körülbelül 300 méterrel magasabb, mint az eddigi csúcstartó.

Eddig mintegy ezer lakás talált gazdára az épületben, valamint az irodák iránt is fokozott az érdeklődés. A legfelső szintekről tiszta időben akár 80 kilométerre is ellátni, ami páratlan panorámát biztosít majd a tulajdonosoknak.

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A liftek - melyek természetesen a leggyorsabbak a maguk kategóriájában - 40 km/órás sebességgel repítik a magasba az embereket, a legfelső szint még így is körülbelül két perc alatt érhető el. A tornyot borító üvegfelület területe 17 futballpályának felel meg, tisztítása akár 6-8 hetet is igénybe vesz majd.

Brutális kép a virsli-gyárból: ömlik a pépes massza! Árakkal

A 2009-es év utolsó nagy durranása!

Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. május 8. csütörtök
Mihály
19. hét
Május 8.
Fagylalt nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. május 8. 19:33
Pénzcentrum  |  2025. május 8. 19:28