Az Amerikai Egyesült Államok polgárai a jövőben nem rejthetik el vagyonukat a Svájc és Ausztria által körülölelt hercegségben, miután négy nap múlva a két ország illetékesei aláírják az erről szóló megállapodást. A hercegség a jövőben információt szolgáltat az IRS-nek (az APEH tengerentúli megfelelője) az országban működő bankok amerikai ügyfeleiről - írja a Napi.
Az egyezség 2010-ben lép életbe és a 2009-es adózási évtől kezdődően tájékoztatja a washingtoni hatóságokat. Az ezt megelőző időszak továbbra is titokban marad, így még néhány hetük van azoknak, akik a kedvező liechtensteini lehetőségeket igénybe kívánják venni.
Ezt követően már csak Monaco és Andorra marad meg az európai adóparadicsomok közül, ezek a mini-államok továbbra sem jelentenek az IRS-nek. A hercegség akkor került reflektorfénybe, amikor német titkosszolgálat olyan adatokhoz jutott, amelyek révén több száz adókerülési manővert sikerült felgöngyölíteni.
Becslések szerint az amerikai ügyfelek száma ezres nagyságrendre tehető.

Régen látott munkaerőpiaci válság körvonalazódik: egyre több magyar retteghet a kirúgástól 2025-ben?
Miközben a munkaerőpiac első ránézésre stabilnak tűnhet, a felszín alatt komoly átrendeződés zajlik, erre pedig jobb felkészülni.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


