Az ellenőrzés nehézségei miatt piaci becslések szerint országos szinten csupán az érintett járművek harmada rendelkezik az előírt biztosítással.
Olyanokat toboroznak, akik a fertőzésveszélyt vállalva segítenének a COVID-intenzív osztályokon: a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei területi szervezete még oktatást is szervez azoknak, akik egészségügyi szakképesítés nélkül állnának munkába.
Önkénteseket toboroznak a koronavírusosokat kezelő intenzív osztályokra: a Magyar Orvosi Kamara Győr-Moson-Sopron megyei területi szervezete három-négy órás tréninget is szervez azoknak, akik egészségügyi szakképesítés nélkül segítenének az intenzív osztályokon - szúrta ki a 444. A szervezet szerint a képzésen a következő ismereteket adják át:
- Alapismeretek a COVID betegségről
- A védőfelszerelések helyes használata
- A COVID betegek észlelése. Vérnyomás, Oxigén szaturáció, hőmérséklet, légzésszám, pulzus meghatározása, éberség megítélése
- Oxigén adása különböző eszközökkel, ennek ellenőrzése
- Fekvő, ülő beteg itatása, etetése
- Alap kommunikációtréning a beteggel, szakszemélyzettel, hatékony viselkedés hierarchikus rendszerben, stresszhelyzetben
- Ágyazás, ágyneműcsere, segédkezés pelenkázásnál, betegmozgatásnál
Lehetőleg fiatal, fizikailag és mentálisan erős, erkölcsileg feddhetetlen jelentkezőket várnak, akik hajlandóak védőfelszerelésben, nehéz körülmények között dolgozni valamelyik megyei kórházban. Az ideális jelentkező már beoltott, vagy az elmúlt hat hónapban a betegségen átesett. Ha egyik sem igaz rájuk, de vállalják a fertőzésveszélyt, akkor nem lehetnek idősebbek 45 évesnél.
A Kamara nem garantálja, hogy aki elvégzi a képzést, azt alkalmazzák is, "ez a kórházak vezetésén és a hatóságok együttműködésén fog múlni". A munkaidőről és a juttatásról mindenkivel külön egyeztetnek, aki munkába áll. A portál megjegyezte, önkénteseket keresnek a Semmelweis Egyetem klinikájára is.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


