A nyári utazások idején nem árt tudni, mire kell figyelni, mert nem minden segítő szándék az, aminek látszik.
A magyarok közel fele tart attól, hogy utazás közben ellopnak tőle valamit. Attól viszont kevesen félnek, hogy másnak kárt okoznak - derül ki egy friss felmérésből.
A lopás és a csomag sérülése miatt izgulnak a leginkább a 30-59 éves magyarok. Többek között ez derül ki a K&H biztos jövő felméréséből, amely az utazási szokásokat vizsgálta. A kutatás szerint a magyarok 47 százaléka tart attól, hogy az utazás során ellopják az értékeiket, és ugyanennyien aggódnak amiatt is, hogy megsérül a csomagjuk.
Viszonylag kevesen számolnak azzal a rizikóval, hogy kórházi ápolásra vagy jogi képviseletre lenne szükségük, előbbit 28 százalék, utóbbit 25 százalék sorolta a kockázatok közé. Az utazási irodák csődjétől sem tartanak sokan: a megkérdezettek mindössze 28 százalékát aggasztja ez. Még kevesebben, a válaszadók 18 százaléka tartja reálisnak, hogy másnak kárt okozna.
Az aggodalmakat igazolja, hogy az elmúlt 3 évben külföldön nyaraló magyarok közül 12 százaléknak lopták már el valaha vagy sérült meg csomagja. A káresetek közül a második leggyakoribb az értékek elvesztése volt, 8 százaléknak gyűlt már meg ezzel baja, minden huszadik utazó pedig szorult már sérülés miatt kórházi ellátásra.
Milyen idő lesz?
Turistáskodni leginkább Ausztriába, Horvátországba, Szlovákiába és Olaszországba mennek a magyarok, ez a három ország a legnépszerűbb célpont. Ha munkáról van szó, akkor változik a sorrend: Németország és Ausztria áll az élen, a harmadik helyen pedig holtversenyben szerepel Lengyelország és Szlovákia.
A kutatásból az is kiderül, hogy melyik okostelefonos alkalmazást használják leginkább a külföldi utazások során a megkérdezettek. Nagy fölénnyel nyertek az időjárás-előrejelzésre szolgáló applikációk, a megkérdezettek 72 százaléka figyelte így a prognózisokat. Ráadásul ez jelentős növekedést jelent a korábbi évekhez képest. Míg 2017-ben az utazó magyarok 54 százaléka, addig 2018-ban már 64 százaléka használta ezeket az appokat. Hasonlóan népszerűségnek örvend a Facebook is, a harmadik helyen pedig a külföldi közlekedést, tájékozódást megkönnyítő online navigációs applikációk állnak, a megkérdezettek 61 százaléka támaszkodik ezekre. A magyarok bevallásuk szerint legkevésbé a TripAdvisort, az AirBnbt és a FourSquare-t használják.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Hogyan választanak?
A külföldre utazó magyarok többsége utasbiztosítással indul útnak: 67 százalékuk minden esetben köt biztosítást, 19 százalékuk viszont csak hosszabb utazás esetében teszi meg ezt. Előbbi az 50 éves korosztályra, utóbbi pedig a 30-asokra jellemző leginkább.
Továbbra is az internetes összehasonlító oldalakhoz fordulnak a legtöbben az utasbiztosítások kiválasztásánál: az érintettek 79 százaléka használja azokat. 65 százalék hallgat a rokonaira, mielőtt megköti a biztosítást, 50 százalék pedig a biztosítók honlapjáról tájékozódik. Majdnem ugyanannyian vannak, akik mindig ugyanannak a biztosítónak szavaznak bizalmat (39 százalék) és akik minden alkalommal más-más társaságot (38 százalék) tesznek próbára.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Milliárdos biznisz a háttérben: a göngyölegtisztítás lehet a magyar beszállítók aduja
Pirint Tamást, a Logicon Invest ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


