Egy friss kimutatás szerint a brit nyugdíjasok egyre gyakrabban látogatják a kocsmákat. A sokszor magányos és elkeseredett emberek különösen nagy arányban válnak az alkoholizmus okozta betegségek áldozataivá.
Míg 1999-ben a 60 év feletti britek közül 1912-en haltak meg egyértelműen az italozás következtében, addig 2008-ban ez a szám megközelítette a 2500-at is. Természetesen a férfiak nagyobb arányban vesztik életüket az alkoholfogyasztás következtében, de a nőknél is 30 százalékos növekedés mutatkozott az elmúlt 10 évben.
Szociológusok szerint elsősorban az időskori magány és elkeseredettség az, ami az alkohol felé fordítja a nyugdíjasokat. Ugyanakkor azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Nagy-Britanniában szinte minden korosztályt komolyan érint az alkoholprobléma: Súlyosan sokat isznak nyaraláson a britek!
A társadalom számára egyre nagyobb erőforrásokat igényel az alkoholista betegek kórházi ellátása is: az italozás komoly megbetegedésekhez vezethet, amelyek gyógyítása jelentős költségekkel jár. Még a mértékletes alkoholfogyasztás is rákot okozhat!

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


