Bár korábban vitatták a biztosítási egyesületek működésének engedélyezését a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási piacon, a szakértők szerint nem az egyesületi forma miatt ment csődbe az elmúlt évben a MÁV Általános Biztosító Egyesület - írja a Napi Gazdaság.
A biztosítási piacon nincs bizonyíték arra, hogy az egyesületek csődgyakorisága nagyobb lenne. A tavaly tapasztalt problémák egyértelműen a menedzsment nem megfelelő működésére vezethető vissza. Más országok gyakorlata is igazolja, hogy a részvénytársasági mellett az egyesületi forma is képes sikeresen működni.
Ha egy egyesület nem mélyen a piaci átlagdíjazás alatt dolgozik, valamint betartja a vonatkozó pénzügyi előírásokat, akkor nincs szükség a működés korlátozására. A károsultak számára időben biztosítani kell az előírt szolgáltatásokat, a jogos kifizetéseket nem lehet hónapokig visszatartani.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete az egyesületi vezetés rossz döntéseiből származó veszteségek esetére anyagi felelősséget írt elő. Ilyen helyzetekre elrendelték az egyesületi pótbefizetést, melynek összege legfeljebb a tag éves tagdíja, illetve a biztosításra a tárgyévben befizetett összeg együttes mértékével egyezhet meg.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


