Tegnap került sor az idei utolsó biztosításközvetítői hatósági vizsgára, amelyen a képzettséggel nem rendelkező ügynökök és alkuszok megszerezhették a további foglalkoztatottságukhoz elengedhetetlenül szükséges szakképzettséget biztosító papírt. A vizsga szervezésével és bonyolításával megbízott PSZÁF is elismerte, hogy a vizsgarendszer működése nem volt idén problémamentes - írja a Napi Gazdaság.
Az első vizsgákat június helyett csak október közepén bonyolították, az informatikai háttér pedig csak novemberre állt fel. A legfőbb félelem, hogy a rendszer hibái miatt közvetítők ezrei maradhatnak munka nélkül, szerencsére alaptalannak bizonyult.
A rendszer indulása előtt a PSZÁF azt közölte, hogy 23800 közvetítő esetében jár a türelmi idő a képzettség megszerzésére, ennek ellenére novemberig csak 1200-an tettek vizsgát. Miután a szakmán belül nem hallani zúgolódást, feltételezhető, hogy nincsenek a vizsgára váró ügynökök, mert a képzettség nélküliek jó része nem az ágazatban dolgozik.
Eddig a vizsgák 63 %-a volt eredményes, a szakma szerint a felügyelet által összeállított kérdéssor túlmutat a vizsgakövetelményeket maghatározó PM rendeletben leírt követelményeken. A vizsgázók szerint nem a szakmai, hanem a jogi kérdések dominálnak, ezért a PSZÁF a kérdések felülvizsgálatára tett ígéretet.
A többi terület ügynökproblémáira mutatva a szakma fontosnak tartotta jelezni, hogy a pénzügyi szektorban csak a biztosításközvetítők esetében van egyértelmű alapképzettséghez kötve a munkavállalás.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.


