Pár hét eltéréssel két rangos szakmai elismerésben részült az UNIQA Biztosító Zrt.. Miután a Független Biztosítási Alkuszok Szövetsége által meghirdetett Minőségbiztosítási Versenyen "gépjármű-biztosítások" kategóriában a legjobbnak értékelték, a társaság elnyerte a Figyelő Top 200 első helyét is az "Év pénzintézete" kategóriában.
A 2008-as év számos elismerést hozott az UNIQA számára: tavasszal Superbrand és Business Superbrand minősítéssel díjazták, és az ősszel pedig újabb két nagy presztízsű elismerésben részesült a vállalat.
Az UNIQA Biztosító a 2008. évi Minőségbiztosítási Verseny első helyezettje lett gépjármű-biztosítások kategóriában. A díjat a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) által szervezett biztosításszakmai konferencián, szeptember 21-én adták át. A díjakat a szövetség tagjainak szavazatai alapján ítélték oda, összesen négy kategóriában. Az elismerés a független alkuszok véleménye alapján az elmúlt egy év során legszínvonalasabb szolgáltatást nyújtó biztosítókat illeti meg.
A Figyelő című gazdasági magazin minden évben megjelenteti a kétszáz legeredményesebb hazai vállalatot felsorakoztató kiadványát. A Top 200 ranglista összeállításával párhuzamosan neves szakmai zsűri értékeli a társaságokat több kategóriában. A pénzintézetek között a banki rangsor első helyezettjét az idén először múlta felül biztosító. A zsűri a 2007-es gazdálkodási év eredményeit mérlegelve úgy döntött, az UNIQA Biztosító Zrt.-t illeti meg az "Év pénzintézete" elismerés. Az UNIQA díjbevétele 2007-ben az előző évhez viszonyítva kiemelkedő, 23 százalékos növekedést mutatott, és az idei év végére a 70 milliárd forint felé közelít. Ezen felül a tőkearányos nyeresége (ROE) 27,22 százalék volt tavaly, átlagos saját tőke állománnyal számolva 30 százalék. A cég összesített piaci részesedése közel 8 százalék. Az UNIQA a biztosítási piac hatodik legnagyobb szereplője, a nem-életbiztosításban a 4. helyre ugrott előre, az átlagot messze felülmúló 22 százalékos növekedéssel.
Az ünnepélyes eredményhirdetésre október 11-én, szombaton került sor a Szépművészeti Múzeumban, ahol Othmar Michl, az UNIQA Biztosító vezérigazgatója vehette át díjat. "Az Év pénzintézetének lenni hatalmas elismerés a cégünk számára. Az UNIQA jogelődjei révén 18 éve van jelen Magyarországon, és az azóta eltelt időszak alatt sikerült a piac egyik meghatározó biztosítótársaságává válnia. A most elnyert díj is stratégiánk sikerességét és munkatársaink hozzáértését igazolja."

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A jövő oktatásának legfontosabb kérdése: kiválthatja az AI a hagyományos tananyagot?
A Tudományos Diákköri Mozgalom már évtizedek óta szerves része a magyar felsőoktatásnak.
-
Megtakarításból befektetés: avagy hogyan válhatunk befektetővé akár havi 50 ezer forinttal is?
Nyitrai Győzőt, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesét kérdeztük.


