31 °C Budapest
Simán lehetne 480-nál olcsóbb a benzin: de a kutak most szedik vissza a kiesett bevételt

Simán lehetne 480-nál olcsóbb a benzin: de a kutak most szedik vissza a kiesett bevételt

2021. december 9. 08:27

Visszájára fordulni látszik a november 15-én bevezetett hatósági üzemanyagár hatása: mostmár hiába lenne akár 10-15 forinttal is olcsóbban tankolni, a kutak többsége nem viszi le az árakat a maximumról. Ugyanis a korábbi, magasabb árak mellett hatalmas bevételkiesést okozott a hatósági ár, ezt szedhetik most vissza.

A múlt héten nagyot csökkentek a nagykereskedelmi árak: a benziné 18, a gázolajé 14 forinttal - sőt, a héten tovább zuhannak az árak, a benzin 15, a dízel pedig 10 forinttal lehet olcsóbb a nagykerben. Ez már akár a kutak kiskereskedelmi árain is megjelenhetne, a 24.hu szerint a főváros körül már pár helyen 470 forint alatt is lehet tankolni.

Ám a legtöbb kút ragaszkodik a november közepén beveztetett, 480 forintos ármaximumhoz. Ennek oka vélhetően az, amiről lapunk is írt korábban: az ársapka bevezetése a korábbi, magasabb árak mellett jókora bevételkiesést okozott a kutaknak, ám most fordult a kocka. Hiába lett olcsóbb az üzemanyag a nagykerben, a kutak az ármaximumon tartják a literenkénti tarifákat, így pedig visszaszedik a kiesett pénzt.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 26. szombat
Anna, Anikó
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?