Az autóipar teljesítményének visszaesése erőteljes hatást gyakorol a magyar gazdaság egészére.
A kecskeméti Mercedes-gyárban december 5-én délben aláírták a szakszervezetek és a cég vezetése az újabb kétéves bérmegállapodást. Előzőleg, 2016-ban is kétéves bérmegállapodást kötöttek - írja a 24.hu.
A lap információi szerint a munkáltató eredetileg 13 százalékot akart megadni a jövő évre, ez volt a kiindulás. A dolgozókat képviselő szakszervezetek azonban nem elégedtek meg ennyivel. Állítólag végül abban állapodtak meg, hogy 2020-ig összesen 32 százalékos emelés lesz, ebből 2019-ben 22 százalékra számíthatnak a dolgozók, a többire pedig a következő évben.
A gyárban jelenlévő Vasas Szakszervezeti Szövetség alelnöke, László Zoltán szerdán a lap kérdésére nem erősítette meg a számokat, csak a megállapodás tényét. Arra hivatkozott, hogy csütörtökön reggel hirdetik ki a dolgozóknak az emelést, és addig hírzárlat van.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


