Újabb dráma a Paul család háza táján: Logan Paul újabb kriptovaluta-botrányba keveredett

Pénzcentrum2024. november 21. 19:03

A közösségi média sztár Logan Paul újabb kriptovaluta-botrányba keveredett, miután felmerült a gyanú, hogy saját befektetéseinek népszerűsítésével félrevezethette rajongóit. A BBC által feltárt új bizonyítékok arra utalnak, hogy Paul úgy reklámozott kriptobefektetéseket, hogy nem fedte fel saját pénzügyi érdekeltségeit- közölte a BBC.

A 23 millió YouTube-követővel rendelkező influencer népszerűsítései után egyes kriptovaluták árfolyama megugrott, ami arra enged következtetni, hogy Paul hasznot húzhatott az általa birtokolt tokenek eladásából. Jelenleg egy több millió dolláros per is folyik ellene egy CryptoZoo nevű sikertelen kriptoprojekt miatt, bár Paul tagadja, hogy bármi rosszat tett volna.

A BBC vizsgálata során kiderült, hogy nem sokkal azelőtt, hogy Paul 2021-ben egy bizonyos kriptopénzről tweetelt, egy névtelen, de Paul nyilvános tárcájával szoros kapcsolatban álló kriptotárca kereskedett az érmével. Ez a névtelen tárca 120 000 dollár nyereséget ért el. A felfedezés a Time Magazine hasonló tevékenységéről szóló beszámolója után született.

Paul hónapokig nem volt hajlandó nyilatkozni a BBC-nek a vizsgálatról. Végül meghívta a stábot Puerto Ricó-i edzőtermébe egy interjúra, de amikor a csapat megérkezett, egy Logan Paul hasonmás jelent meg, akit egy tömeg követett, akik a BBC-t szidalmazták. Röviddel ezután Paul ügyvédei figyelmeztető levelet küldtek a BBC-nek az eredmények nyilvánosságra hozatalának lehetséges következményeiről.

Paul internetes hírességként szerzett magának világméretű követőtábort, először a Vine, majd a YouTube platformon. Körülbelül három éve kezdett el videóiban egyre gyakrabban kriptopénzeket említeni. 2021-ben egy sor rendkívül magas kockázatú kriptotokent népszerűsített, amelyeket "meme coins"-nak neveztek el.

"Az Elongate gazdaggá tett engem. Elon baby let's go!" - jelentette be Paul egy videoklipben a Maverick Clubnak, a kizárólag előfizetéses rajongói klubjának. Ezt követően az Elongate árfolyama több mint 6 000%-kal minden idők legmagasabb szintjére emelkedett, mielőtt összeomlott volna.

Will Gotsegen technológiai újságíró szerint a kriptopiacot bizonyos mértékig a közösségi média és az influencerek irányítják, véleménye szerint

egy nagy ember, akinek nagy befolyása van... valaki, mint Logan Paul, egy tonna kriptót vásárol és mesél róla a követőinek. Ők is meg fogják venni.

A BBC által elemzett névtelen kriptotárca szoros kapcsolatban állhat Paullal. A tárca először 2021 februárjában kapott pénzt Paul nyilvános tárcájától, majd kezdett kriptókat vásárolni és kereskedni. Később a Maverick Clubtól is kapott pénzt, és az Elongate-et tartotta, amikor Paul 2021. május 10-én népszerűsítette azt.

Paul egy másik Muskhoz kapcsolódó mémérmével is kereskedett, miután azt tweetelte, hogy "a Holdra" tart. Körülbelül egy órával Paul tweetje előtt az ismeretlen tárca közel 160 000 dollár értékben vásárolt a tokenből. A tweet hatására az ár felszökött, és 12 órával később a tárca eladta a birtoklásának nagy részét, mintegy 120 000 dollár nyereséget realizálva.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

2021 júniusában Paul egy "Dink Doink" nevű mémérmét is népszerűsítette. A Twitteren és egy Telegram-csoportban azt mondta, hogy "hisz" benne, és "őrületes lesz". Ennek hatására a token értéke megugrott, majd két héten belül 96%-kal zuhant.

A Time Magazine egy másik névtelen pénztárcát is elemzett, amely a Dink Doinkot még Paul promóciója előtt vásárolta, majd nem sokkal később eladta. Ez a tárca később 100 000 dollárt küldött Paul nyilvános tárcájára. Paul ügyvédei nem tagadták, hogy ez a tárca az ő tulajdonában van, de kitartottak amellett, hogy az átutalt összeg nem a Dink Doinkhoz kapcsolódik.

Paul most perrel néz szembe a CryptoZoo nevű kripto vállalkozásával kapcsolatban. A játékként hirdetett projekt mintegy 18,5 millió dollár befektetést vonzott, de már a megjelenése pillanatától kezdve problémák gyötörték. Jelenleg legalább 130 befektető pereskedik Paul ellen, akik állítólag összesen 4,2 millió dollárt veszítettek.

Tom Kherkher, a kereset mögött álló ügyvéd szerint a kiszivárgott üzenetekből kiderül, hogy Paul és csapata részt vett vett a Zoo Tokens "lopakodó bevezetésében", ami lehetővé tette számukra, hogy csendben, alacsony áron vásároljanak. "Ha ezt a dokumentumot pontosan ilyen szóhasználattal egy tőzsdén jegyzett vállalat vezérigazgatója állította volna ki, két másodperc alatt csalással vádolnák meg őket. Ez bennfentes kereskedelem" - mondta Kherkher.

Paul többször is tagadta, hogy bármi rosszat tett volna a CryptoZoo-val kapcsolatban, és a felelősséget a csapat más tagjaira hárította. Az év elején bejelentette a csalódott befektetők részleges kártalanítását, de csak akkor, ha beleegyeznek, hogy nem perlik be őt.

Bár Paul népszerűsége továbbra is töretlen, legalább egy rajongó számára az imidzsét végleg beárnyékolta. "Ha egyszer meghallgatsz valakit, és megbízol abban, amit mond, és ő elárulja ezt a bizalmat, a szavai már semmit sem jelentenek neked" - mondta Rueben Tauk, aki állítása szerint 33 000 fontot veszített a CryptoZoo-ban.

Címkék:
BOTRÁNY, csalás, celeb, celebek, világ, kriptopénz, kriptovaluta,