Felkötheti a gatyáját Kína: érkezik az új amerikai szuperfegyver, itt fogják bevetni

Pénzcentrum2024. szeptember 17. 18:14

Az Egyesült Államok új stratégiát dolgoz ki a Kína elleni tengeri hadviselésre, melynek középpontjában a nagy mennyiségű, könnyen gyártható és költséghatékony, hajók elleni fegyverek állnak. Az amerikai erőfeszítések célja az indo-csendes-óceáni térségben állomásozó erőik felszerelése, illetve ellenfeleik elrettentése - közölte a Reuters.

Az Egyesült Államok felgyorsította a QUICKSINK nevű fegyver tesztelését, ami gyakorlatilag egy olcsó, GPS-vezérlésű bomba. A légierő nemrég egy B-2 lopakodó bombázóval tesztelte a fegyvert a Mexikói-öbölben. Bár Kína továbbra is előnyben van a hajók elleni rakéták számát tekintve, a QUICKSINK gyártási sebességének növelése a későbbiekben csökkentheti a felek közti különbséget. Az új stratégiát részben az orosz-ukrán háború ihlette.

Amerika és Kína is jelentős fegyverarzenállal rendelkezik

Az amerikai hadsereg különféle hajóelhárító fegyvereket telepít Ázsiában, köztük az új Typhon mobil rakétaütegeket, amelyeket a Fülöp-szigeteken próbáltak ki. Ezek a rendszerek SM-6 és Tomahawk rakétákat képesek indítani tengeri célpontok ellen. Euan Graham, az Ausztrál Stratégiai Politikai Intézet vezető elemzője szerint

az USA taktikája természetes ellenpontja annak, amit Kína csinál – a szakértő ezzel arra utal, hogy Peking is jelentős hajó- és ballisztikus rakétaarzenállal rendelkezik.

Collin Koh, a szingapúri S. Rajaratnam School of International Studies tudósa szerint ez a stratégia bizonyos értelemben kiegyenlíti a felállást, ugyanis a hajóelhárító fegyverek stratégiai elhelyezése - például a Fülöp-szigeteken - lehetővé tenné a Dél-kínai-tenger nagy részének is az elérését, ami egy olyan terület, amely felett Kína szuverenitást követel.

Címkék:
amerika, fegyver, világ, usa, kína, háború, rakéta,