Pénzcentrum • 2024. szeptember 13. 12:02
Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint a Nyugat közvetlenül belépne a háborúba, ha engedélyezné Ukrajnának a nyugati gyártmányú, nagy hatótávolságú rakétákkal történő támadásokat Oroszország ellen. Putyin úgy véli, hogy ez a lépés alapvetően megváltoztatná a konfliktus természetét, mivel a NATO közvetlen részvételét igényelné. Oroszország szükség esetén kész "megfelelő döntéseket" hozni, amelyekkel eddig nem részletezett intézkedéseket is tartalmazhatnak.
Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön azt mondta, hogy a Nyugat közvetlenül Oroszországgal harcolna, ha engedélyezné Ukrajnának, hogy nyugati gyártmányú, nagy hatótávolságú rakétákkal támadja az orosz területeket, mivel ez a lépés megváltoztatná a konfliktus jellegét és mértékét - írja a Reuters.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hónapok óta könyörög Kijev szövetségeseinek, hogy engedjék meg Ukrajnának, hogy nyugati rakétákat, köztük az amerikai hosszú hatótávolságú ATACMS és a brit Storm Shadow rakétákat használhasson az orosz területeken, hogy korlátozza Moszkva támadóképességét.
Putyin a témában eddig egyik legkeményebb nyilatkozatában azt mondta, hogy egy ilyen lépés közvetlenül a háborúba sodorná azokat az országokat, amelyek Kijevnek nagy hatótávolságú rakétákat szállítanak, mivel a műholdas célzási adatokat és a rakéták repülési pályájának tényleges programozását NATO katonai személyzetnek kellene elvégeznie, mivel Kijevnek nincs meg hozzá a megfelelő képessége.
Tehát itt nem arról van szó, hogy engedélyezik-e az ukrán rezsimnek, hogy ezekkel a fegyverekkel Oroszországot támadja vagy sem. Arról van szó, hogy a NATO-országok közvetlenül részt vesznek-e egy katonai konfliktusban vagy sem
– mondta Putyin az orosz állami televíziónak.
Ha ez a döntés megszületik, az nem jelent kevesebbet, mint a NATO-országok, az Egyesült Államok és az európai országok közvetlen részvételét az ukrajnai háborúban. Ez az ő közvetlen részvételük lesz, és ez természetesen jelentősen megváltoztatja a konfliktus lényegét, természetét
- tette hozzá. Oroszország kénytelen lenne az új fenyegetések alapján "megfelelő döntéseket" hozni, ahogy Putyin fogalmazott.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Nem részletezte, hogy ezek az intézkedések mik lehetnek, de korábban már beszélt arról, hogy lehetősége van Oroszországnak nyugati célpontok támadására, ha ellenségeit orosz fegyverekkel látja el. Júniusban pedig arról beszélt, hogy hagyományos rakétákat telepítenének az Egyesült Államok és európai szövetségesei közelébe.
Oroszország, a világ legnagyobb nukleáris hatalma, jelenleg nukleáris doktrínájának felülvizsgálatán is dolgozik, vagyis azon, hogy milyen körülmények között alkalmazna Moszkva nukleáris fegyvereket és jelezze, hogy Oroszország kész nukleáris fegyvereket használni azokkal az országokkal szemben, amelyek "támogatják a NATO ukrajnai agresszióját." Oroszország emellett jelenleg nagyobb tengeri gyakorlatokat tart Kínával, és fontolgatja a jelentősebb árucikkek exportjára vonatkozó korlátozásokat is.
A Nyugat azt állítja, hogy arról szól a vita, hogy meg kellene-e engednie Kijevnek, hogy nagy hatótávolságú fegyvereivel Oroszországot támadja, mivel ez válasz Moszkva fokozására, amely szerintük Iránból kapott ballisztikus rakétákat. Teherán tagadta ezeket a vádakat, és "csúnya propagandának" nevezte őket.
Oroszország 2022-ben több tízezer katonával megszállta Ukrajnát, ami a hidegháború mélypontja óta a legnagyobb konfrontációt váltotta ki Oroszország és a Nyugat között. Putyin úgy véli, hogy a konfliktus része egy létezési harcnak egy hanyatló és dekadens Nyugattal, amely szerinte megalázta Oroszországot az 1989-es berlini fal leomlása után azzal, hogy betolakodott Moszkva befolyási övezetébe, beleértve Ukrajnát is. A Nyugat és Ukrajna az inváziót egy birodalmi stílusú földfoglalásként írják le, és megfogadták, hogy a csatatéren győzik le Oroszországot. Oroszország jelenleg Ukrajna területének több mint 18%-át ellenőrzi.