Pénzcentrum • 2024. augusztus 1. 18:03
A Hugo Boss legfrissebb jelentése szerint második negyedéves működési nyeresége 42%-kal csökkent, ami jól mutatja a globális gazdasági és geopolitikai kihívások hatását a luxusiparra. Az infláció és a kínai ingatlanpiaci válság miatt csökkenő fogyasztói kiadások súlyosbítják a helyzetet, így a divatház kénytelen volt csökkenteni éves előrejelzéseit.
A Hugo Boss csütörtökön megerősítette, hogy második negyedéves működési nyeresége 42%-kal csökkent, két héttel azután, hogy a német divatház csökkentette éves előrejelzéseit és előzetes adatokat közölt, mivel a gazdasági és geopolitikai kihívások gyengítik a globális fogyasztói keresletet - írja a Reuters.
A luxusszektor gyengébb eladásokkal és árrés nyomással küzd, mivel az infláció sújtotta vásárlók visszafogják a kiadásokat a dizájner divatcikkekre. Kínában az ingatlanpiaci visszaesés és a munkahelyi bizonytalanság tovább súlyosbította a problémát.
A legtöbb piacon a fogyasztói hangulat gyengülése az iparág egészében gyors növekedési lassuláshoz vezetett, amit nem tudtunk teljesen elkerülni
- mondta Daniel Grieder vezérigazgató. A Hugo Boss közölte, hogy kamat- és adófizetés előtti nyeresége (EBIT) 70 millió euróra esett vissza a második negyedévben az egy évvel korábbi 121 millió euróról, ahogyan azt múlt hónapban jelentették. Negyedéves nettó nyeresége éves szinten 50%-kal, 39 millió euróra zuhant.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A luxusvállalatok eredményei ebben a negyedévben megmutatták, hogy az ágazat milyen nyomás alatt áll, mivel mind az LVMH, mind a rivális Kering elmaradt az előrejelzésektől.