Pénzcentrum • 2019. augusztus 7. 19:32
2019. szeptember 14-től kötelező lesz az Európai Unión belül a biztonsági kód használata az online vásárlásokon belül. Érdemes még a határidő előtt igényelni a díjmentes szolgáltatást, hiszen ezt követően - a magánszemélyek mellett - a vállalkozások nem fogják tudni internetes bankkártyás vásárlásra használni kártyájukat.
Az internetes vásárlás gyors és kényelmes, így nem meglepő, hogy egyre többen választják a vásárlásnak ezt a módját. Az online fizetés ma már nemcsak a magánszemélyek, hanem a vállalkozók számára is vonzó megoldást jelent. Az OTP Bank reprezentatív kutatása szerint 10-ből 9 megkérdezett szívesen vásárol online - írja közleményében a bank. A kényelmen túl azonban a biztonság is fontos szempont, ezért az OTP Bank egy új hitelesítési megoldással védi a magánszemélyek és a vállalkozások adatait az online tranzakciók során.
Mi az az internetes biztonsági kód szolgáltatás?
A korábban már meglévő biztonsági megoldásokat egészíti ki az internetes biztonsági kód szolgáltatás, amelynek használata idén ősztől az Európai Unió PSD2 irányelve miatt kötelezővé válik minden online tranzakció során. A szolgáltatás az egyedi hitelesítési megoldással személyre szabható biztonságot nyújt az üzleti betéti kártyával rendelkezőknek is. A díjmentes, internetes biztonsági kód szolgáltatás lényege, hogy az Európai Unión belüli online vásárlások esetében a kártyaadatokon túl SMS-ben a telefonunkra érkező, egyszer használatos biztonsági kódot is meg kell adni a fizetés jóváhagyásához.
A változásnak köszönhetően tehát 2019. szeptember 14-ét követően az EU-n belül csak akkor tudnak majd a kártyabirtokosok online vásárolni, ha a szerződő fél képviseletére jogosult beállítja az üzleti kártyákhoz az internetes biztonsági kód szolgáltatást.
Személyre szabott védelem
Az internetes biztonsági kód szolgáltatás mellett a magánszemélyekhez hasonlóan a vállalkozások számára is elérhetőek olyan egyéb funkciók, amelyek még biztonságosabbá teszik a kártyahasználatot. A virtuális vásárlási limit segítségével beállítható, hogy naponta legfeljebb mennyi pénz költhető el a bankkártyával a virtuális kasszáknál. Ezen felül a külföldi használat területi korlátozásával a szerződő fél képviseletére jogosult megszabhatja, hogy a kártyabirtokos hol használhatja az üzleti betéti kártyát: csak Magyarországon, csak Magyarországon és Európában, vagy az egész világon. A külföldi használat korlátozás csak azokra a tranzakciókra vonatkozik, ahol a kártya, vagy a kártyaadatokat tartalmazó eszköz (pl. mobiltelefon) fizikailag is jelen van.