Pénzcentrum • 2018. szeptember 13. 11:30
577 990 forintba fog kerülni Magyarországon a legújabb iPhone, és ez az árcédula már-már elég ahhoz, hogy könnyes szemmel álljunk a kirakat előtt és azon gondolkodjunk, mégis ki ad ennyi pénzt egy mobiltelefonért. Rögtön más a helyzet ugyanakkor, ha alapul vesszük, hogy egy telefont 3 évig használunk átlagosan, így pedig érdemes olyan kisebb költségekkel összevetni a telefon árát, melyeket napi vagy havi rendszerességgel kiadunk a zsebünkből.
Tegnap jelentette be az Apple, hogy milyen telefonokat dob piacra idén ősszel. A csúcsmodell idén az iPhone Xs Max nevet kapta, amelyből az 512 gigabyte-os verzió az Apple honlapja szerint Magyarországon 579 990 forint lesz.
Közel 600 ezer forintot fizetni egy telefonért valóban soknak tűnhet, ám rögtön más a helyzet, ha a Business Insiderhez hasonlóan összevetjük olyan termékekkel és szolgáltatásokkal, melyekre nap, mint nap pénzt áldozunk, és nem feltétlenül tartoznak a legégetőbb szükségleteink közé. Ezt egyébként már megtettük tavaly az iPhone X megjelenését követően is, azt a cikkünket ide kattintva tudod elolvasni.
Ahhoz, hogy a jellemzően kisebb összegű kiadásokat össze tudjuk hasonlítani egy okostelefon költségeivel, napra lebontva vizsgáltuk meg, hogy mekkora összeggel terhelik meg a pénztárcánkat a különböző termékek. Ehhez persze szükségünk volt arra az adatra, hogy mennyi ideig használunk egy iPhone-t. Az Apple környezetvédelmi kérdésekkel foglalkozó oldalán azt írja, hogy modelljeihez úgy kalkulál, hogy egy iPhone-t 3 évig használnak az első tulajdonosok, ez alapján tudjuk tehát kiszámolni, hogy mennyit is fizetünk naponta egy iPhone-ért.
Az egyszerűség kedvéért nem fogjuk figyelembe venni az árak, tehát a pénz értékének változását.
Pár száz forint csak?
Ha 3 évig, azaz 1095 napon keresztül használunk egy 579 990 forintos iPhone X-et, akkor a fenti modell alapján
Hazánkban is egyre népszerűbb a Netflix, bár a vélemények megoszlanak arról, hogy milyen minőségű tartalom érhető el rajta. A Netflix standard előfizetés, mellyel HD minőségben nézhetjük a sorozatokat és a filmeket, havi 3190 forintba kerül itthon, mely
Egy korlátlan havi bérlet egy felkapott belvárosi edzőteremben 19 900 forint, ami
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A dohányzás nemcsak egészségtelen, de iszonyú drága is. A világ egyik legfelkapottabb cigarettamárkájából egy doboz 1 260 forintba kerül Magyarországon, ha úgy számoljuk, hogy napi fél dobozt szívunk el, akkor az
Sokan megisznak esténként rendeszeresen két deci bort, ha mindezt egy nem kifejezetten drága, 1 500 forintos fehér borból teszik meg, akkor az
Sokak egyik legpazarlóbb szokása, hogy minden nap betérnek egy nagypoharas kávézólánc egyik egységébe, ahol egy közepes méretű tejes kávé (vagyis inkább egy közepes méretű tej és kevés kávé)
A fenti költségekről természetesen nem állítjuk, hogy azok egyformán hasznos vagy egészséges termékeket vagy szolgáltatásokat takarnak, csupán azt szerettük volna szemléltetni, hogy egymáshoz képest menniybe kerülnek naponta. Lássuk tehát, hogy az új iPhone hol helyezkedik el ebben a rangsorban: