Magyar Nemzet • 2016. december 8. 10:02
Több okosjáték is lehetőséget ad, hogy visszaéljenek a legkisebbek adataival és titkaival. Az uniós és az amerikai fogyasztóvédők is óva intenek attól, hogy idén karácsonyra My Friend Cayla vagy az i-Que nevű, internethez csatlakoztatható okosjátékokat tegyünk a fa alá - írja a Magyar Nemzet.
Az unió több országában kapható okosjátékok a szakemberek szerint durván megsértik az adat- és fogyasztóvédelmi előírásokat. Nem csupán beszélgetésre késztetik a gyermekeket, hanem egyben - a szülők hozzájárulása nélkül - rögzítik is, amit mondanak.
A Los Angeles-i Genesis Toys által gyártott játékokkal kapcsolatban további aggodalomra adhat okot, hogy egyszerű módon meg lehet hekkelni a rendszerüket. A szakemberek szerint aki kicsit is ért hozzá, könnyen el tudja érni, hogy egy mobiltelefonon keresztül halljon mindent, amit a játék "hall", illetve beszélni tudjon a játékon keresztül.
Ezek mellett ráadásul a termékek bújtatott reklámokat is közvetítenek.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A lap úgy tudja, hogy Magyarországon egyelőre egyik játék sem kapható, de az Egyesült Államokban My Friend Cayla 60 dollárba (17 ezer forintba) kerül, míg az i-Que intelligens robot 90 dollárba (25 ezer forintba) kerül.