Újabb magyar banknál jön a mobilfizetés

Pénzcentrum2016. szeptember 27. 10:00

Már csak hónapok kérdése és egy újabb magyar banknál is használhatjuk majd a mobilfizetési lehetőséget, a közeljövőben pedig még több pénzintézet csatlakozhat - értesült a Pénzcentrum.


A közép-kelet európai régióban élők 60 százaléka már használ fizetési alkalmazásokat, valamint a megkérdezettek túlnyomó többsége (80 százaléka) szívesen fizetne bankkártya helyett okostelefonjával vagy tabletjével - derül ki a Mastercard Impact of Innovation frissen publikált tanulmányából.

Loading...


Hazánkban már elindult a MasterPass, az úgynevezett digitális pénztárca, aminek segítségével a webáruházakban fizethetünk  egy mobilalkalmazáson keresztül. A rendszer pedig rendkívül megbízható, ugyanis ha így fizetünk, akkor egy biztonságos rendszerben csak egyszer kell regisztrálunk a kártyaadatainkat, és amikor később vásárolni szeretnénk egy webshopban, akkor ott már csak egy PIN-kóddal kell megerősítenünk a fizetési szándékunkat.

De nincs már messze az az idő sem, amikor a legtöbben a telefonjukkal fognak fizetni a boltokban egyetlen érintéssel. Hazánkban egyelőre csak a Gránit Bank kínál olyan megoldást, amelyen keresztül már most is fizethetünk a boltokban az okostelefonunkkal, és még NFC alapú SIM kártya sem kell hozzá, de ehhez hamarosan újabb és újabb pénzintézetek csatlakozhatnak.

Van olyan bank, amelyiknél hónapokon belül jöhet az NFC-s fizetési megoldás

- válaszolta sejtelmesen a Pénzcentrum megkeresésére, Eölyüs Endre, a MasterCard Magyarországért és Szlovéniáért felelős igazgatója.

Népszerűek a digitális megoldások

Az elmúlt években a Mastercard több olyan projektet is indított Közép-Kelet Európában, amely utat tör az új fizetési platformok felé. Számos mobilfizetési projekt után, mára sikeresen elértünk arra a szintre, ahol nem csak a fizetési rendszer, de maguk a fogyasztók is készen állnak a digitális fizetés új korszakára

- mondta Brian Morris, a Mastercard fizetési innovációkért felelős közép- és kelet európai vezetője, a cég legújabb kutatásának bemutatásakor.

A felmérésből kiderült, hogy hasonlóan más régiókhoz, a közép- és kelet európában élő fogyasztók kezében is szinte állandóan ott van az okostelefon. Az itt élők egy hétköznap átlagosan 4,1 órát eltöltenek ezeknek az eszközöknek a használatával. A magyar átlag egyébként 3,5 óra a legtöbbet azonban az Izraeliek használják az okostelefonjukat, náluk ez a szám már 7 órára rúg.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Az olyan jól ismert funkciókat, mint az emailezés, internetes keresés a válaszadók közel 90 százaléka használja Közép-Kelet Európában. Ezek után a közösségi média, online üzenetküldés és online vásárlás következik a legnépszerűbb digitális szolgáltatások között.

A régiónkban a fogyasztók 80 százaléka elégedett az innováció mennyiségével a közösségi média, az utazás, a vásárlás és a fizetési szolgáltatások területén, de az egészségügy, a közoktatás és a közösségi közlekedés kapcsán a régió minden országában szeretnének több ilyet látni.

A kutatás arra is rávilágított, hogy a fizetési alkalmazásokon belül a számlafizetésre fókuszáló megoldások (hazánkban például az iCsekk)a legnépszerűbbek. Azokban az országokban, ahol ilyen szolgáltatások elérhetőek, a megkérdezettek 65 százaléka használ is ilyet.

A vásárlás hitelesítését tekintve Európában már szinte mindenhol előnyben részesítenék az ujjlenyomatot a PIN-kóddal szemben, ráadásul a magyarok még lelkesebbek az új technológia iránt, a válaszadók 40 százaléka használná ezt a megoldást a PIN-nel (31 százalék) helyett.

Ezek után nem is meglepő, hogy a magyarok nagyobb arányban (70 száazlék) is bíznak a biometrikus hitelesítésben, mint a régiós átlag (61 százalék).

Loading...

Címkék:
vásárlás, pénz, digitális, mastercard, fizetés, masterpass, innováció,