Nem hitt a szemének, amikor megkapta a banki értesítőt

Pénzcentrum2016. május 23. 14:31

Téves utalások gyakran előfordulnak, néha akár több millió forint értékben is. A témáról olvasóinkat kérdeztük: ők mihez kezdenének a számlájukra érkező váratlan milliókkal? Mutatjuk a meglepő eredményeket.

A közelmúltban a delmagyar.hu olvasójának érkezett 100 ezer forinttal több a számlájára, aki akkor azt gondolta, hogy így honorálják a kiemelkedő teljesítményét a munkahelyen. Öröme azonban nem tartott sokáig, mert két nap múlva szóltak neki és vissza kellett utalnia a pénzt. A lap kérdésére mások is jelentkeztek, pár évvel korábban például egy szegedi cég tulajdonosa kapott csillagászati összeget.

Csak a harmadik nekifutásra tudtam kiolvasni, mennyi pénzt utaltak a számlánkra

 - mondta a lapnak az érintett férfi.

A vállalkozó számlájára akkor ezer milliárd forintot utaltak tévedésből, amit jelzett is a banknak, így három hónapon belül vissza is vették tőle a pénzt.

Mit kell(ene) tennünk, ha nálunk landol nem várt pénz?

Minden esetben járjunk utána, pl. a munkáltatónknál, hogy tényleg a megfelelő összeget utalta-e a számlánkra, illetve jelezzük számlavezető bankunk felé, hogy téves utalást írtak jóvá a számlánkon és

ne kezdjünk önfeledt költekezésbe.

Azért nem szabad költenünk az összegből, mert az jogtalan gazdagódásnak számít. Vagyis, amennyiben az utaló visszautalást kezdeményez, akkor az alaptalan összeget vissza kell térítenünk. Kizárólag jóhiszeműség esetén nem terhel minket semmilyen kötelezettség, mert akkor jogosultnak érezhettük magukat a plusz pénzre.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Mihez kezdenénk a pénzzel?

Korábbi cikkünkben írtunk arról, hogy egy ausztrál diáklány számlájára érkezett tévedésből 4,6 millió dollár, vagyis közel 1,26 milliárd forint. A lány persze nem habozott és az egész összeget elköltötte. Ennek kapcsán kérdeztük meg olvasóinkat, ők mihez kezdenének a hirtelen jött milliókkal?

{{EMBED:infogram_3e1e90c6-bf3c-4ad1-8eb1-ba9e38addb99}}

Olvasóink válaszaiból kiderült, hogy a legtöbben (43 százalék) nem nyúlnának a pénzhez, de sokan vannak azok is, akik bár nem költenék el az összeget, de nem jelentenék a banknak, hogy váratlan pénz érkezett a számlájukra.

A válaszadók 11 százaléka nyilatkozta azt, hogy neki fel sem tűnne, ha a számlájára váratlan milliók érkeznének, és 24 százalékra tehető azoknak az aránya, akik azt mondták, hogy a pénzt azonnal felvennék és megszüntetnék a számlájukat.

Címkék:
vásárlás, bank, utalás, ausztrál dollár,