Pénzcentrum • 2016. április 29. 16:30
Heti ötször edz a Farm egyik játékosa, Kiss Gábor, aki három éven át havi 250 ezer forintot, vagyis összesen kilenc milliót költött a testépítésre. Bár a legtöbb ember ennél kevesebbet költ sportolásra, a konditermek, fitneszbérletek, vagy a személyi edző nem olcsó mulatság. Ennek apropóján a Pénzcentrum megnézte, hogyan úszhatjuk meg sokkal olcsóbban a rendszeres testmozgást.
Kiss Gábor, a Farm egyik játékosa jelenleg is rendszeresen sportol. Viszont volt idő, amikor a testedzés mellett szteroidokkal próbálta növelni az egyébként sem kicsi izmait.
- vallott a Blikknek Gábor, aki egy idő után érezte magán a szteroidok mellékhatásait.
Gábor már régóta tiszta, a sport viszont továbbra is fontos része az életének. Rájött ugyanis, hogy nem feltétlenül kell vagyonokat költeni a sportra. Sokan vannak, akik azért nem kezdenek el sportolni, mert véleményük szerint anyagilag nem engedhetik meg maguknak. Bár a konditermek, fitneszbérletek, vagy éppen egy személyi edző valóban nem olcsó mulatság, olcsón is meg lehet úszni a rendszeres testmozgást. Megnéztük, hogy lehet beiktatni a napi testmozgást úgy, hogy közben a pénztárcánk se lássa kárát.
A jó cipő kulcsfontosságú
Bármilyen testmozgást is választunk, a jó minőségű cipő kulcsfontosságú. Bár tény, hogy egy jobb cipő 15-20 ezer forintba is kerülhet, amit egyszerre nem kellemes kiadni, fogjuk fel úgy, mint egy jó befektetést. Ráadásul, ha kihasználjuk a kuponos akciókat, vagy a leértékeléseket, akár sok ezer forintot is megspórolhatunk.
Egy megfelelő cipővel már bátran nekiindulhatunk a kilométereknek a legközelebbi parkban, vagy erdőben. Akár gyalogolunk, akár futunk, mindkettő hatékony. Jó ötlet még az ugrálókötelezés is, hiszen nagyon jól formálja a testet, és segít a zsírégetésben is. Ráadásul egy kötél már pár száz forinttól beszerezhető.
Egy jógamatrac is elég lehet
1500 forinttól már lehet kapni jógaszőnyeget is, ami szintén alapfelszerelés, ha szeretnénk rendszeresen mozogni. Nem is kell feltétlenül vezetett órára járnunk, hiszen az internet tele van ingyenes fitnesz- jóga- vagy akár aerobik videókkal.
Az otthoni testmozgáshoz alapesetben a matracon kívül csak némi hely, és motiváció szükséges. Persze ha esetleg szeretnénk egy kis változatosságot, egyéb sporteszközöket is beszerezhetünk otthonra. Egy marokerősítő például 2 ezer forint, egy gimnasztikai labda 2-4 ezer forint, egy kéz-és lábsúly pedig 4-5 ezer forint körül kapható.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Megéri nézegetni a kuponos oldalakat
Ha valóban rendszeresen szeretnénk sportolni, érdemes lehet körbenézni a kuponos oldalakon, ahol többféle sportolási lehetőség, és edzőterem akciói közül válogathatunk. Így olcsóbban megúszhatjuk, és több lehetőségünk van arra, hogy megtaláljuk a hozzánk illő mozgásformát.
Ezen felül vannak olyan kedvezményeket nyújtó programok, amelyekkel havidíjért cserébe sokat spórolhatnak, akik rendszeresen sportolnak.
Ilyen például az ALL YOU CAN MOVE SportPass, amivel országosan több száz különböző sportlétesítmény - fitnesztermek, uszodák, boxtermek, jógatermek, mászótermek, atlétikai pályák, tánccentrumok, korcsolyapályák, golfpályák, squashpályák, teniszpályák illetve rúdtánc órák is - korlátlanul látogathatók. A Sportkártyával egy átlagos sportbérlet áráért országszerte több mint 320 létesítményben lehet sportolni. Többek között fitness termekben, uszodákban, kondi termekben, spinning edzéseken, squash klubokban, tánctermekben és számos egyéb sporthelyszínen. Illetve más sportolói kedvezménykártya programokban is számtalan sporthelyszínen ingyen, vagy 50 százalékos kedvezménnyel van lehetőség sportolni.