Gusztustalan fertőzéseket hordozhatnak az új ruhák: így védekezz ellenük

Pénzcentrum2016. április 4. 14:34

Az új ruhákat sokan azonnal felveszik, mivel úgy gondolják, hogy eleve tiszták, hiszen egyenesen a boltból hozták el őket. Ennek ellenére a legtöbb ruhadarabon baktériumok találhatók, amiktől érdemes megszabadulni, mielőtt viseljük őket. Azt gondolnánk, hogy az előre csomagolt ruhanemű nem szorul tisztításra, azonban egy tesztből kiderült: olyan helyeken találunk szennyeződéseket, amire nem is gondolnánk.

Amikor ruhákat veszünk sokan mosás nélkül veszik fel a frissen vásárolt darabokat. Az új ruhákról azt gondolhatjuk, hogy tiszták, azonban a CBS amerikai tévé felmérése szerint a használtruha-boltokban vásárolt ruhadarabok sokszor tisztábbak, mint az újak.

Mi fertőzi meg a ruhákat?

A boltokban vásárolt ruhákat alapvetően tisztán teszik ki a fogasokra, azonban azokat a vevők "piszkolják be".

Ez lehet csak egy egyszerű érintés, azonban azzal, hogy felpróbálja valaki az adott ruhadarabot, szinte biztos, hogy baktériumok telepszenek meg azon.

Persze alapvetően nehéz azt elképzelni, hogy egy frissen vásárolt ruhadarabon baktériumok tanyázhatnak, azonban a CBS riportere tesztelte ezt. Pólókat, nadrágokat és cipőket vitt el a laboratóriumba, mindegyikből egy használt és egy új darabot is vizsgáltak; emellett egy bontatlan fehérneműt is teszteltek.

Mindkét póló nyaki részén találtak baktériumokat, amelyek hasonlóak voltak, és a nadrágok is egyaránt szennyezettek voltak. A cipők esetében viszont csak az új lábbelinél találtak fertőzést, a használt cipőt ugyanis megtisztították.

Az igazán meglepő eredmény viszont az volt, hogy a bontatlan fehérneműn találták a legtöbb baktériumot.

Ezek ugyanis zárt csomagolásban érkeznek a boltokba és ott nem is nyitják ki őket. Az is döbbenetes egyébként, hogy nem találtak olyan használt ruhadarabot, ami piszkosabb lett volna, mint az új.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Hogyan védekezhetünk a fertőzések ellen?

A szakértők szerint legegyszerűbben úgy tudunk védekezni a fertőzések ellen, hogy a ruhánkat vásárlás után, még az első viselés előtt kimossuk. A színes ruhákat alapvetően nem jó magas hőfokon kezelni, azonban, ha olyan anyagból készült, ami bírja, akkor érdemes legalább 60 fokon kimosni őket. Ha viszont fehér ruhákról van szó, akkor használjunk fehérítőt, ez ugyanis nemcsak a ruha fehérségét garantálja, hanem fertőtlenítő hatása is van. Ezzel elkerülhetjük, hogy olyan kórokozókat kapjuk el, amit az újonnan vásárolt ruhánk miatt kapunk el.

Persze felmerül a kérdés, hogy a cipőnkkel mit kezdhetünk: vásárlás után ezeket fertőtlenítő kendővel tudjuk kitörölni, így tüntethetjük el a kórokozókat. Azt gondolnánk, hogy a webshopban rendelt ruhákat nem kell kimosni, azonban ezeket fertőtlenítővel kezelik, hogy a szállítás közben ne telepedjenek meg rajtuk a kórokozók, így ezeket is érdemes kimosni használat előtt.

Loading...

Címkék:
vásárlás, ruha,