Pénzcentrum • 2015. szeptember 13. 07:01
A mobilszolgáltatóknál akár perceken belül is lecserélhetjük hívószámunkat, ehhez még új SIM kártyára sincsen szükségünk. A szolgáltatás díja pár ezer forint körül mozog, persze csak akkor, ha nem szeretnénk mi magunk számot választani. Akad olyan számsor, ami több mint egy millióba kerül. Vajon miért ilyen drága?
Bár hívószámunk cseréjét minden mobilszolgáltatónál kérhetjük, egyedi vagy különleges számot csak a Telenornál és a Telekomnál tudunk igényelni, ugyanis a Vodafone jelenleg nem kínál ügyfeleinek ilyen szolgáltatást. A számcserét személyesen az ügyfélszolgálaton, vagy telefonon keresztül is kérhetjük, hiszen ehhez nem kell kicserélni a SIM kártyánkat.
Szolgáltatónként változhat, hogy a számunk mennyi idő alatt cserélődik le. Van, ahol legfeljebb 72 órát ígérnek máshol pedig 48-at, de akár az is előfordulhat, hogy pár percen vagy órán belül megtörténik a csere.
Mennyibe kerül, ha egyedi hívószámot szeretnék?
Amikor lecseréljük telefonszámunkat, akkor két szolgáltatónál lehetőségünk van annak egyedi kiválasztására is. Az pedig, hogy ezért mennyit kell fizetnünk, attól függ, hogy milyen könnyen megjegyezhető az általunk választott hívószám.
- válaszolta a Pénzcentrum megkeresésére a Telenor Magyarország Zrt.
Ezen felül a szolgáltató megkülönbözteti a különleges hívószámokat, amelyek három kategóriába sorolhatóak attól függően, hogy mennyire könnyen megjegyezhető a számsor. (Az egyedi és különleges hívószámot csak számlás előfizetők igényelhetik.)
- 1. kategória: egyforma számjegyekből, vagy egy számból és azt követően azonos számjegyekből képzett hívószám - 1 270 000 forint.
- 2. kategória: két számjegy kombinációjából, könnyen megjegyezhető számsorozattal (algoritmus) képzett hívószám - 130 000 forint.
- 3. kategória: két vagy három számjegy kombinációjából képzett könnyen megjegyezhető hívószám - 30 000 forint.
Mi a helyzet a másik szolgáltatónál?
A Telkomnál szintén lehetőségünk van egy már meglévő számmezőből egyedi számot választani, ezért náluk 10 000 forintot kell fizetnünk. De ezen felül lehetőségünk van mégkönnyebben megjegyezhető számot választani, melyek az alábbi négy kategóriába sorolhatóak.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Gyémánt szám:
Hét darab azonos számjegyű úgynevezett marketing számok, illetve az 123-4567-es hívószám.
- Egyszeri díja: 500.000 Ft + Áfa
- Havidíja: 50.000 Ft+Áfa /hó
Arany szám:
Ilyen lehet például az, ha a szám egymás mellett hat darab azonos számjegyet tartalmaz vagy egymást követő számokat csökkenő sorrendben.
- Egyszeri díja: 150.000 Ft + Áfa
- Havidíja: 25.000 Ft+Áfa/hó
Ezüst szám:
Ezek a számok tipikusan egyforma számjegyekből, vagy ismétlődő sorozatokból állnak: Pl. 990-0000
- Egyszeri díja: 60.000 Ft + Áfa
- Havidíja: 10.000 Ft+Áfa/hó
Bronz szám:
Ezek a számok már nem csak egyforma számjegyekből, illetve sorozatokból állnak, ennek ellenére nagyon könnyű a megjegyezhetőségük: Pl. 980-0089
- Egyszeri díja: 25.000 Ft + Áfa
- Mondta el megkeresésünkre a Magyar Telekom Kommunikációs igazgatósága.