Megdöbbentő árak: ennyivel drágábbak az ételek, az italok a reptéren

Pénzcentrum/Index.hu2015. augusztus 14. 14:00

Meglepően sokba kerülnek az ételek és az italok a budapesti Liszt Ferenc reptéren. Többen vásárolnak ott, mint hisszük.

Bár alapvetően hihetetlenül drága, mégis sokan vásárolnak a budapesti Liszt Ferenc repülőtéren, azaz a Ferihegyen. Az évente megforduló 9 millió utasból minden negyedik költ valamennyi pénzt, iszik-eszik, vesz egy újságot, karton cigit, öltönyt, még egy bőröndöt, stb.

Az árak a következőképpen alakulnak:

  • ami amúgy nem olyan drága, és amit sokan fogyasztanak - víz, sör, kávé, étel, szuvenír -, az sokkal/valamennyivel drágább, mint máshol;
  • ami amúgy is sokba kerül, és csak kevés utas fejében fordul meg, hogy a reptéren vegye meg - ruhát, cipőt, elektronikai cuccokat, ékszert -, azt nagyjából ugyanannyiért (ugyanannyira sokért) lehet megvenni, mint odakint;
  • ami pedig sokakat érdekel, de nincs rá mindenképpen szüksége, az akciós vagy amúgy is olcsóbb, mint máshol - tipikusan ilyenek a röviditalok, a cigaretta és a parfüm, amit amúgy is a duty free shopban lehet megvenni.

Az egyik legolcsóbb és legalapvetőbb termék, a víz, amire nagy eséllyel mindenkinek szüksége van abban az egy-másfél órában, amit a tranzitban tölt, a legdrágább.

Egy félliteres ásványvíz legolcsóbban 300 százalékkal drágább, mint amúgy a boltban, de van, ahol 700 százalék az eltérés.

Egy félliteres Szentkirályi ásványvíz egy City Sparban - ami amúgy van a reptéren, de a tranziton kívül - 99 forintba kerül, de ez a belvárosi ár is egyben (a cég szerződésben vállalta, hogy mindent belvárosi árakon ad a reptéren) - tudta meg az Index. A biztonsági ellenőrzés után legolcsóbban az italautomatákból lehet venni, ahol ugyanez 300 forintba kerül, az újságosoknál, boltokban nagyjából 450, az éttermek-kávézók viszont akár 680 forintért is árulják ezt a vizet.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Ugyanígy a gyorséttermek kínálata is drágább a reptéren. Ferihegyen kettő gyorsétterem van: egy Burger King és egy KFC. A Burger Kingben egy whopper menü 435 forinttal drágább, mint az Astorián, egy KFC-s Zinger menüért pedig 200 forinttal kell többet fizetni a reptéren, mint mondjuk a Váci utcai KFC-ben.

Kávét az emeleti gyorséttermekben minimum 400 forintért lehet kapni, a kávézókban már inkább 510-nél indul egy presszókávé és 700 forintnál egy capuccino. Persze drága kávét a belvárosban is lehet kapni, de még így is kicsit drágább a reptéri: a Costa Coffee például Ferihegyen 850-ért árulja ugyanazt a kis capuccinót, amit az Andrássy úton 760-ért. Azért ez sokkal kisebb emelés, mint a víznél vagy sörnél, de azért mégiscsak rátettek egy kicsit.

Címkék:
vásárlás, repülőtér, budapest airport, costa coffee, rövidital, röviditalok, italautomaták, szentkirályi ásványvíz,