A kínai éttermek legnagyobb átverései

Pénzcentrum2015. május 30. 16:02

Manapság a nagyobb magyar városok tele vannak kínai éttermekkel. Rengeteg rémhírt hallani, hogy pontosan miből és hol készülnek az ételek ezekben az éttermekben. Most azonban összegyűjtöttük azokat a jeleket, amiből könnyedén kiszúrhatod, hogy bizony nem jó helyen jársz.

1. Édes-savanyú szósz

Az édes-savanyú szósz egy igazi kínai specialitás, ezért nehéz igazán jól elkészíteni. Pont ez az, amiért könnyedén kiszúrhatjuk, hogy nem igazi kínai étteremről van szó.  Ha a szószunk rettentően sűrű és édes, akkor kezdhetünk gyanakodni. Sokan azt hiszik, hogy a kínai konyha titka a cukorban rejlik, ám ez nem igaz. A megfelelő mártás enyhén sós és enyhén édes, nem olyan, mint egy édesség. 

2. Ázsiai betűtípus

Sokan próbálkoznak a kínai írásjelekkel az éttermekben, hiszen akkor mindenki azt gondolhatja, hogy valódi kínai ételeket fog kapni. A nagy feliratok, vagy a menüsorban megjelenő írásjelek lehet, hogy csak figyelemelterelésre szolgálnak.

3. Nagy üveg szójaszósz az asztalon

Az eredeti kínai éttermekben ilyet nem látni. Ugyanis a hatalmas üveg arra sarkalja az embereket, hogy jól locsolják nyakon az ételt szójaszósszal, még azelőtt mielőtt azt megkóstolták volna. Ez elveszi az ételeknek az ízét, amire egy autentikus kínai étteremben nincsen szükség.

4. Házhozszállítás

Amikor belépünk az étterembe és azt látjuk, tele van szórólapokkal, amik a házhozszállítást reklámozzák, akkor már kezdhetünk gyanakodni, hogy bizony rossz helyen járunk. A hagyományos kínai étteremben ugyanis nincsen házhozszállítás.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

5. Kanál

Amikor egy étteremben találkozunk rendes fém kanállal és igazi kínai leveses kanállal is, akkor az nem sok jót sejtet. Egy rendes kínai étteremben ugyanis nincsen szükség mindkét kanálra.

6. Sárkány

Nem jó jel, ha az étterembe lépve mindenhol csak sárkányt látunk. Ugyanis a jelenlegi kínai kultúra ennél már modernebb, egy igazi kínai étteremben, már nem pakolnák tele az éttermet sárkánymotívumokkal.

Címkék:
vásárlás, étterem, hamis, kínai,