MTI • 2013. február 19. 17:02
A világ legnagyobb élelmiszeripari vállalata, a svájci Nestlé is marhahúskészítményeket hívott vissza Olaszországból, Spanyolországból és Franciaországból, miután lóhús nyomaira bukkant bennük.
A társaság, amely alig egy hete jelentette be, hogy nem érintett az egyre gyűrűző, több európai piacot is érintő lóhúsbotrányban, most arról tájékoztatott, hogy több termékében is több mint 1 százaléknyi lóhús-DNS-t talált.
A Nestlé Olaszországban és Spanyolországban fagyasztott ravioli és tortellini termékeket von vissza, míg Franciaországban egy vendéglátó-ipari Lasagne-termék értékesítését állítja le. "Tájékoztattuk a hatóságokat. Nincs élelmiszerbiztonsági kérdés" - közölte a Nestlé.
A társaság tájékoztatása szerint olyan termékek érintettek a lóhúsbotrányban, amelyekhez az egyik beszállítójának egy német alvállalkozó szállítja a marhahúst.
Az európai kormányzatok eddig rendre arra hívták fel a figyelmet, hogy a lóhússal fertőzött marhahúskészítmények nem jelentenek egészségügyi veszélyt, jóllehet néhány esetben találtak olyan levágott lovat, amelyben emberi használatra alkalmatlan fájdalomcsillapító nyomaira bukkantak.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az európai fogyasztók ennek ellenére óvakodnak a marhahúst tartalmazó késztermékektől. Kedden Stephane Lefoll francia agrárminiszter egy rádióinterjúban arról számolt be, hogy a fagyasztott késztermékek értékesítése 5 százalékkal csökkent azóta, hogy a lóhúsbotrány kirobbant.
Eddig több országban, így az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban, Svájcban, Olaszországban, Spanyolországban, Finnországban és Svédországban is vontak ki termékeket a forgalomból.