Pénzcentrum • 2012. szeptember 23. 16:32
A kilencvenes évek végén még kevesen fogadtak volna arra, hogy kevesebb mint egy évtizeden belül olyan készülékek jelennek meg a piacon, amelyekért az átlagemberek és királyi családok tagjai ugyanúgy lelkesednek majd. Ezzel szemben, a világon ma szinte mindenki ugyanazokra az okos készülékekre vágyik; a különbség annyi, hogy aki teheti, az erre szakosodott tervezőktől nemesfémből készült kivitelben rendeli meg.
A mobiltelefonok hőskorában az olajsejkek és a sztárok számára nem
létezett más márka, mint a Vertu, amely ritka nemesfémekből készített
"hagyományos" mobiltelefonokat kínált. Akkoriban ez volt az egyetlen
biztos módja annak, hogy a leggazdagabbak a telefonjukkal is kellő
stílusossággal csillanthassák meg aranyukat. A Conclude szakértője
szerint ekkor még kevesen fogadtak volna arra, hogy kevesebb mint egy
évtizeden belül olyan készülékek jelennek meg a piacon, amelyekért az
átlagemberek és királyi családok tagjai ugyanúgy lelkesednek majd.
És bár az említett telefon-luxusmárka fennmaradt, az 1997-ben bemutatott, eddig öt generációt megélt iPhone, illetve a 2010 óta kapható, azóta harmadik generációs iPad a feje tetejére állították a piacot. Az aranyművesség pedig nemcsak hogy lépést tartott a technológia fejlődésével, de tovább is terjesztette lehetőségeit.
Stuart Hughes angol tervezőnek, illetve az Alexander Amosu cégnek köszönhetően, például, már ismerhetjük az iPad és az iPhone arany-, fehérarany-, vagy platinaváltozatait, de náluk juthatunk hozzá az újság-, és könyvolvasás egyik legkedveltebb luxuseszközéhez, az arany Amazon Kindle-hez, iPod zenelejátszókhoz, laptopokhoz és sok más - legalább olyan csillogó, mint amilyen okos - készülékhez.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)