Pénzcentrum • 2010. június 2. 13:02
Egy kamaszok körében népszerű közösségi oldalról ellopott virtuális bútorok ügyében indult szabályos hatósági nyomozás Finnországban.
A finn rendőrség keddi közleménye szerint a Habbo Hotel elnevezésű virtuális szállodából jelentős, közel ezer euró értékű virtuális tulajdont loptak el négyszáz felhasználótól, többek között bútorokat és egyéb értékeket.
Eddig öt finn nagyváros öt lakásában tartottak házkutatást a nyomozók, melynek keretében számítógépeket foglaltak le, és számos embert kihallgattak.
Nem ez volt azonban az első alkalom, amikor a Habbo Hotel játékosaitól eltulajdonítottak tárgyakt. A Habbo-ban a Second Life-hoz hasonlóan virtuális karaktereket lehet kialakítani, illetve ezekhez különféle virtuális tárgyakat, például szobákat és bútorokat lehet vásárolni valódi pénzért. 2007-ben Hollandiában tartóztattak le egy fiatalembert, mert lopott felhasználónévvel és jelszóval több ezer euró értékű virtuális bútort lopott el és azokat saját, illetve 5 társa Habbo szobáiba szállította.
A Habbo Hotelnek állítólag több, mint 100 millió regisztrált felhasználója van, akik avatarjaik számára bútorokat és egyéb tárgyakat vásárolnak, valódi pénzért.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A korábbi hónapokban számos regisztrált felhasználó kereste fel a finn rendőrséget, mondván, eltűntek a bútoraik a virtuális szobáikból. A virtuális közösséget tulajdonló Sulake vállalat ezek után több száz felhasználót azonosított, akik vélhetően szintén áldozatul estek az adathalászoknak.
De nem csak a Habbot támadják adathalászok, hanem számos egyéb közösségi oldalt és játékot is, úgy mint a World of Warcraft-ot, vagy a Farmville-t. A póker oldalakon például a játékos lapjait fedik fel az asztalnál lévő többi játékos előtt a trójaiak.